Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 11.6.2020 – Rozum a cit

Tématem dne je kvadratura mezi Marsem a Neptunem v Rybách na jedné straně a Sluncem v Blížencích na straně druhé.

Jak pojmenovat děje? Bude tu mnoho idealismu, ušlechtilých myšlenek a plánů (Mars s Neptunem). Ne všechny jde uskutečnit, ne všechno má v tuto dobu řešení. Také si uvědomíme motivace, které nás vedou dopředu. často velmi skryté, intimní, odmítané … ale existující. Je třeba s nimi počítat. Možná právě ony reprezentují naše hluboké zkušenosti, už pozapomenutou a vytěsněnou minulost i výslednici toho, čemu můžeme říkat karmické procesy. Reprezentuje je Mars v Rybách a každopádně jim neutečeme.

Na druhé straně bude rozum. Ne jen to racio, které je esoterním národem zhusta odmítané, ale i povědomí o sobě samých, procesy, kterými se vymezujeme a jež nás udržují naživu, v bdělém a příčetném stavu. Udržují nás komunikující a v podstatě vstřícné.

Dá se čekat, že v nějaké podobě zjistíme, že se v životě nutíme do něčeho, co nám nevoní. Je otázkou, jak tyto pocity zpracujeme. Zda si řekneme, že nemá smysl řešit detaily. Nebo jestli si uvědomíme, že je vhodná doba na změnu. Tu provedeme tak, že vytvoříme soulad mezi tím, co cítíme a tím, čím žijeme. Ideální je, aby oba přístupy, jak vědomý, tak pocitový, byly vyvážené.

Ještě je tu jeden dobrý aspekt, a to sextil retrográdní Venuše v Blížencích s Chironem v Beranu. Už tu nedávno jednou byl, během Velikonoc. Dá se čekat, že se budeme nejen snažit odstranit problémy, zejména co se týče hodnoty, lásky, tvoření a vnímání kvalit tak, jak nám velí tento léčivý tranzit, ale i se podíváme na nějakou událost, co proběhla před dvěma měsíci. Tentokrát ji máme příležitost celkem na úrovni vyřešit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...