Original Vintage Orchestra oslavili 5. narozeniny! S humorem, se známými i novými hity a s mnoha hosty

Swing punková formace, která u nás nemá obdoby – Original Vintage Orchestra oslavila v neděli 10. října na domovské scéně v pražském Klubu Lávka své 5. narozeniny! Jak jinak než energií prýštící šou v plné šestnáctičlenné sestavě, v čele s kapelníkem Petrem Kroutilem a stálými hosty – triem Hot Sisters, tanečnicí Nikol Mikeskovou a šoumenem na slovo vzatým – černošským zpěvákem Chuckem Wansleym. A protože šlo o narozeninovou oslavu se vším všudy, nesměli chybět ani gratulanti! Mezi nimi se objevily i známé osobnosti ze světa šoubyznysu, jako hudebník a producent Karel Vágner, režisér a producent Tomáš Hoffman, imitátor Petr Jablonský, herci Miroslav Táborský s Luďkem Sobotou a další. Slavnostnímu večeru jako obvykle nechyběl vtip průvodního slova, tentokrát z úst samotného frontmana.

Koncert si po více než roční covidové odmlce na břehu Vltavy užili posluchači téměř všech generací, ať už vyhranění fanoušci jazzu, swingu nebo třeba také pop music, rocku či punku. Original Vintage Orchestra totiž není jen tak obyčejný swingový big band. Jde o jedinou kapelu svého druhu v České republice, která svými originálními aranžmá obléká starší i současné hity různých žánrů do swingového hávu, s notnou dávkou humoru, ale zároveň ve vysoké umělecké hodnotě. Jak jinak, zakladatelem, aranžérem a zároveň hlavním sólistou big bandu je totiž jeden z našich nejvýraznějších jazzmanů Petr Kroutil, absolvent prestižní Berklee College of Music, který je známý nejen pro svůj hudební um, ale také smysl pro nadsázku a humor.

Slyšet tak návštěvníci mohli během nedělního večera ve swingovém zvuku například Careless Whisper od George Michaela, Valery od Amy Winehouse, Pohodu od rockerů Kabát jako hanácké tango nebo třeba punkovou hymnu od Visacího zámku jako Známku swingu. Nechybělo ani narozeninové překvapení v podobě dvou nově zaranžovaných pecek – I’m Still Standing od Eltona Johna a všem dobře známé písničky Holky z naší školky pro Karla Vágnera, jež publikum náležitě ocenilo nejen potleskem, ale i veselou náladou.

„Není pro muzikanty větší odměny, než když můžou vystupovat před živým publikem, a ještě lépe před zaplněným sálem. V tomhle nám dal uplynulý rok opravdu zabrat a jsme moc rádi, že opět můžeme hrát a zpívat! Takže koncert v legendárním Klubu Lávka byl pro nás tím nejlepším narozeninovým dárkem,“ nechal se slyšet spokojený Petr Kroutil.

Kapela věří a doufá, že se blýská na lepší časy a bude moci své fanoušky potěšit na některém z dalších koncertů dříve než za další rok. Již nyní připravuje videoklip a také se chystá na svou expanzi na britský hudební trh.

Original Vintage Orchestra je profesionální hudební big band založený Petrem Kroutilem, který patří mezi swingovou špičku v ČR. Posluchače si získal především energickými úpravami slavných moderních písní v dobovém stylu. V rytmu swingu aranžuje Petr Kroutil slavné písně třeba Bruno Marse, Amy Winehouse, ale i Visacího zámku nebo například Tří sester.

Tento big band tedy reprezentuje jedinečný hudební projekt, který nemá v České republice konkurenci – spojuje totiž vynikající hudební provedení s kvalitní zábavnou show, kde se snoubí noblesa s živelností, takže uspokojí i nejnáročnější klienty bez ohledu na jejich věk či hudební preference. O jejich posluchačském úspěchu svědčí čím dál větší fun club na sociálních sítích (FB více než 6000 followerů) i stoprocentně kladné recenze nejen od slavných osobností, jakými jsou pan Jiří Suchý, Ondřej Havelka, Petr Čtvrtníček a další.

You may also like...