Oslavte 16. srpna Mezinárodní den rumu

Není rum jako rum. Pravý rum má svůj jasný původ, na nic si nehraje a nepotřebuje žádná dochucovadla. Ostatně nová legislativa dala pravému rumu jasné mantinely, jež musí splňovat. 

Palírna U Zeleného stromu nabízí rum značky Heffron, který v sobě skrývá to nejlepší ze slunné Panamy a přívětivé Hané. Značka vznikla na počest československých legionářů, kteří v první světové válce projevili neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za spravedlnost a svobodu Československa. A odvaha legionářů se propisuje i do samotné výroby, která jde svou vlastní cestou a nabízí unikátní chuťové variace pravého rumu, jenž musí být vyroben výhradně z melasy, sirupu nebo šťávy z cukrové třtiny. Obsahovat musí minimálně 37,5 % alkoholu a nesmí být nadměrně doslazován.

Poznej svůj rum

Kvalitní rum z panamské destilerie v Las Cabras de Pesé vzniká pod taktovkou master blendera Francisca Fernándeze, jenž zasvětil rumu více než 50 let. Vše začíná výběrem kvalitní cukrové třtiny pro získání melasy, která následně prochází procesem fermentace. Dalším stupněm výroby kvalitního rumu je destilace kontinuální neboli sloupcovou metodou, během níž se kvas bez přerušení přivádí do destilačních věží. Díky tomu, že je destilace vícestupňová, vzniká velice čistý mladý rum, který si ale zachovává spoustu chutí z cukrové třtiny.

Rum pak nerušeně zraje v dubových sudech po dobu 5 nebo 10 let. Pro jeho chuť a kvalitu je velmi důležité, že se během zrání nemísí s jinými různě starými rumy nebo s rumy z jiných oblastí. Vzniká tak čistý, jemný a výrazný rum s vlastní charakteristickou vůní a chutí.

To, co dává rumu Heffron ojedinělou chuťovou symfonii, jsou právě sudy a klid na zrání. Pětiletý Heffron Heritage 5YO zraje ve vybraných sudech, v nichž předtím dozrával bourbon, což mu propůjčuje zcela jiný chuťový charakter. Je sušší, s výraznými dřevitými tóny a dozvuky tropického ovoce. Zcela specifický je Heffron 10YO, který po dobu celého desetiletí dozrává v sudech po sherry, bourbonu nebo koňaku. Když přijde jeho čas, vytvoří zkušený masterblender mistrný blend neboli směs s bohatou paletou chutí a vůní, které jsou specifické právě proto, že jsou všechny složky stejného stáří.

Z Panamy do Prostějova

Ani teď ale není rum hotov. Z Panamy putuje v sudech do prostějovských sklepů Palírny U Zeleného stromu, kde dozrává a získává požadovanou sílu 40 % alkoholu. Právě dozrávání v prostějovských sklepích dodává rumu Heffron ojedinělé vlastnosti, které by jinde nezískal.

Symfonii chutí a vůní, které se během dlouholeté péče v rumu s hedvábnou strukturou vytvoří, ocení nejen fajnšmekři, ale všichni, kdo se nechtějí spokojit s málem. 

Heffron 5YO Rum

Výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu se vyznačuje výraznými dřevitými tóny doplněnými dozvuky tropického ovoce. Z Panamy putuje tento jantarový destilát do nejstarší palírny v Evropě v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Ty mu díky pětiletému zrání propůjčují jedinečný charakter, který ocení především milovníci sušších chutí. Při svém putování tak následuje cestu stejnojmenné lodi Heffron, která po skončení první světové války vezla jako poslední československé legionáře domů do Evropy, a vzdává jim tím hold. 

Heffron 10YO Rum

Dokonale vyvážený chuťový zážitek přináší desetiletý panamský rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu. Tento ušlechtilý destilát karamelové barvy je mistrovským dílem této nejstarší evropské palírny. Ukrývá v sobě dokonale vyváženou paletu chuťových tónů a vůní. Díky desetiletému zrání v pečlivě vybraných sudech lahodně chutná po sherry, bourbonu a koňaku. Ocení jej především zkušenější „rumaři“, kteří si chtějí dopřát to nejlepší za příjemnou cenu. Heffron nese jméno lodi, na které se po skončení první světové války plavili poslední českoslovenští legionáři zpět do Evropy, a vzdává jim tím hold. 

Heffron Original

Heffron Original z panamského rumu z Palírny U Zeleného stromu potěší každého, komu lahodí rázná a zároveň velmi jemná chuť. Díky pětiletému zrání v sudech z amerického bílého dubu, v nichž nejprve odpočíval bourbon, vyniká lehkou nasládlostí s nádechem vanilky a karamelu následovanou dřevitými tóny. Ceněn je nejen pro svou chuť a vytříbené aroma ovlivněné tropickým podnebím Panamy. V mezinárodní designové soutěži získal stříbrnou medaili v kategorii Cena za design obalů 2020–2021. Inspirací pro vizuál lahve byly dopisy legionářů, jimž tak vzdává hold. Heffron vznikl na počest těch, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost v boji za svobodu, a převzal jméno poslední lodi, která je vezla domů.

You may also like...