Oslavte Mezinárodní den deštníků. Praktický vynález i módní záležitost

Mezinárodní den deštníků připadá v kalendářích na 10. února. V tento den oslavujeme jeden z nejpohodlnějších vynálezů na světě. Dopravní prostředek slavné Mary Poppins a nejdůležitější proprieta kultovního snímku Zpívání v dešti si svůj vlastní den jistě zaslouží nejen pro svou filmovou slávu, ale především pro svou praktičnost. Podívali jsme se trochu do historie a pro současnou inspiraci na nákup kvalitního deštníku jsme se vypravili do outletového centra Fashion Arena Prague Outlet. 

Deštník nám nejen pomáhá udržet se v suchu před deštěm, ale také nás chrání před slunečním žárem. Zatímco první deštník vynalezený před více než čtyřmi tisíci lety byl ryze praktického charakteru, později se z této pomůcky nevyhnutelně stal módní doplněk. První ze všech obchodů s deštníky se jmenoval James Smith and Sons. Slavný obchod byl otevřen v roce 1830 a dodnes se nachází na londýnské New Oxford Street 53.

Od té doby se deštníky objevily v nejrůznějších formách a podobách od kapesních přes kloboukové až po ty dnešní skládací, vystřelovací nebo tradiční elegantní. Svůj zamilovaný a současně svůdný song o deštníku zpívá v dešti jisker a flitrů už od roku 2008 také zpěvačka Rihanna.

A jak nejlépe oslavit mezinárodní deštníkový den? Co třeba snídaní v posteli se zlatou filmovou klasikou, ve které deštník hraje ústřední roli? Poté můžete využít svátek deštníků jako záminku k tomu, abyste si pořídili zcela nový nebo náhradní. K pracovnímu outfitu se bude perfektně hodit praktický skládací deštník s dřevěnou rukojetí. Pro volný čas a procházky zase využijete velký, bytelný deštník a ke každodennímu casual stylu bude zase ladit lehký vystřelovací.

Nezapomeňte na to, že deštníky milují i děti! Současně je zajímavý a kvalitní deštník výborným dárkem pro kamarádku, maminku nebo babičku. Jak totiž řekla zpěvačka Dolly Parton: „Když chceš vidět duhu, musíš vydržet déšť!“ A to s kvalitním deštníkem půjde samo!

You may also like...