Oslavte romantického Valentýna ve skleníku Fata Morgana a připijte si vínem z vinice sv. Kláry

Uprostřed středoevropské zimy je skleník Fata Morgana v pražské Troji splněným snem o cestě za exotikou. Po setmění tu můžete na vlastní kůži zažít tajemnou atmosféru noční džungle, která probouzí fantazie o dobrodužných výpravách do neznáma. Pozvěte svou drahou polovičku na romantické rande do tropického pralesa a prožijte nezapomenutelný valentýnský večer. Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma obdrží růži. Na tuto akci platí zvláštní vstupné a místa je nutné rezervovat předem.

Ať už podléháte valentýnskému šílenství, nebo vás zasáhl amorův šíp, neponechejte letos program na večer 14. února náhodě. Osmělte se a vyznejte lásku uprostřed džungle, která nikdy nespí. Společnost vám budou dělat zpívající žabky a atmosféru doladí omamná vůně květin. Neváhejte a rezervujte si včas místo na některé z komentovaných prohlídek. Vaši cestu okolo světa tropickou přírodou završí ochutnávka vína z místní památkově chráněné vinice a dámy potěší milá pozornost v podobě rudé růže. Podle jedné z legend i svatý Valentýn obdarovával milenecké dvojice květinami ze své zahrady, šířil poselství lásky a tajně oddával milence.

Vstupné na valentýnskou prohlídku skleníku Fata Morgana s průvodcem činí 600 Kč pro pár. Místa je třeba rezervovat předem na e-mailu: eva.novozamska@botanicka.cz.

Dopřejte si romantický večer v doprovodu vín z vinice sv. Kláry

Valentýnská romantika není jediný způsob, jak vyjádřit své city. Pokud komerční svátky nejsou váš styl, překvapte svou milou či milého kterýkoliv jiný den. Připravte pro ni nebo pro něho večeři při svíčkách. Romantickou tečkou bude přípitek některým z vín z vinice sv. Kláry.

„Pro poklidný večer ve dvou mohu doporučit například naše Rulandské modré rosé 2018. Vyznačuje se intenzivní růžovou barvou, která je daná delší macerací na slupkách. Typická je vůně a chuť vyzrálých třešní a malin a v dochuti lehce ucítíte červený grep. Zbytkový cukr příjemně vyvažuje svěží kyselinu. Toto víno si skvěle rozumí s čerstvými kozími a ovčími sýry s brusinkami. Pokud se ale chcete předvést, připravte si k němu kachní prsa s omáčkou z lesních plodů, efekt zaručen,“ doporučuje Eliška Muchnová, vedoucí Vinotéky sv. Klára sídlící na stejnojmenné vinici v trojské botanické zahradě.

Chcete-li si vychutnat víno červené, skvělou volbou bude Rulandské modré. Toto víno ocenil při své návštěvě i známý francouzský herec a vinař Pierre Richard, který před Vinotékou sv. Klára vysadil vinnou révu v rámci projektu botanické zahrady nazvaného Kořeny osobností. Ročník 2015, který si aktuálně můžete zakoupit ve Vinotéce sv. Klára, se vyznačuje tmavší, cihlově červenou barvou. „Po dvou letech zrání v dubových sudech a dalších dvou na lahvi se v tomto víně harmonicky doplňují kouřové a čokoládové tóny sudu s výraznou ovocností odrůdy. Připravte si k němu pečené sušené švestky ve slanině, zvěřinovou paštiku s cibulovým konfitem nebo mix sýrů – ideálně vyzrálou goudu nebo sýry parmazánového typu. Vykouzlíte tak pohoštění jednoduché, působivé a skoro bez práce,“ dodává Eliška Muchnová. Ve Vinotéce sv. Klára můžete vybírat ze široké nabídky dalších odrůdových vín i cuvée, která vám rádi zabalí do dárkových krabiček.

Vinotéka sv. Klára sídlí v historickém viničním domku v srdci památkově chráněné vinice sv. Kláry, která je součástí rozlehlého areálu Botanické zahrady hl. m. Prahy. Návštěvníci si zde mohou posedět u hořícího krbu a vybírat z nabídky zahrnující vína z místní produkce a drobné občerstvení. Prostor vinotéky je také možné pronajmout pro pořádání soukromých akcí, oslav a setkání. Otevřeno je tu denně, ve všední dny od 13.00 do 17.00 hodin a o víkendu od 11.00 do 17.00 hodin.

You may also like...