Outsider Art Romana Lazara poprvé v Praze

V pražském Divadle pod Palmovkou na vás teď nečeká jen divadelní kultura, ale ve foyer najdete v červnu 2021 také výstavu obrazů od slovenského propagátora ousider artu Romana Lazara. Jeho tvorba je inspirovaná životem (denním i nočním), bohatými životními zkušenostmi a ženami. Jeho styl je neotřelý a unikátní, a tak některé z obrazů musely projít malou cenzurou. Uvidíte sami! Slavnostní vernisáž se konala 3. června, výstavu můžete navštívit až do konce měsíce.

Roman Lazar je renesanční člověk. Jeho záběr je obrovský a jeho životním cílem je plnit si své sny. A velkým snem bylo právě malování. Ač je původně zakladatelem úspěšné reklamní agentury, vystudovaným učitelem, posledních několik let se věnuje hlavně malování. „Pět měsíců v roce žiju ve Vietnamu, kde mám malou hospůdku. Navštěvují mne tam přátelé ze Slovenska i Čech. Sbírám tam i inspiraci a nápady,“ říká Roman Lazar. 

Roman si své obrazy připravuje ve svém nitru, ve své hlavě. Svůj obraz vždy vidí a pak jej přenese na plátno nebo jiný materiál. Obrazy jsou provokující, vyvolávají emoce. „Moje nejkratší výstava trvala jeden den. Byla instalována v luxusním bratislavském hotelu a po jednom dni musela být sundána. A jsem na to hrdý“ dodává Roman s úsměvem. Říká se o něm, že je „Nejvýznamnější představitel outsider artu na Slovensku“

Obrazy jsou plné barev, nočního života a další inspirace a rozhodně stojí za vidění. Pokud tedy chcete nakouknout do mužského světa, je tato výstava jedinečnou příležitostí. Expozice je prodejní, a tak můžete mít svého Lazara i u vás doma. Rozhodně bude nepřehlédnutelný!

Foyer Divadla Pod Palmovkou, Roman Lazar, Hrdý outsider.
Kurátorka: Ľudmila Pašková.
Termín: od 20. 5. do 30. 6. 2021

Pavel Fryml
Foto: archiv redakce a Roman Lazar

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...