Panasonic se podílí na jedinečném zážitku pro návštěvníky Muzea Slivovice

Muzeum Slivovice R. JELÍNEK, které se nachází na pražské Malé Straně, přináší svým návštěvníkům jedinečný 5D zážitek. Během návštěvy se dozví základní informace o historii páleničářství, díky projektorům společnosti Panasonic a dalším technologiím se na několik minut přenesou do valašské krajiny a také si vyzkouší, jaké je to být švestkou.

Interaktivní expozice, která má za cíl ukázat tradici, historii, technologii výroby a výrobky společnosti RUDOLF JELÍNEK se nachází v domě U Lužického semináře v Praze. Budova pochází z první třetiny 17. století. Za konceptem celé prohlídky stojí partner společnosti Panasonic, společnost AV Media. „V rámci expozice neprodáváme primárně destilát, ale příběh a tradici! Cílem je vyvolat u návštěvníků emoce, které jsou výsledkem audiovizuálního zážitku ve spojení s ochutnávkou a poznáním,“ říká Viktor Plass ze společnosti AV Media Systems. „S Muzeem Slivovice jsme do České republiky přinesli interaktivní expozici ve formátu, na který jsme dosud byli zvyklí hlavně v zahraničí.“

Cestu návštěvníka expozicí Muzea Slivovice lze rozdělit na 4 části:

  • Historie: V prostoru „Historie“ představí návštěvníkům Rudolf Jelínek spolu se svou manželkou historii páleničářství ve Vizovicích na Valašsku a nelehké osudy místních páleničářských rodin. Ústřední projekce provede pozorovatele časem od roku 1585 až do současnosti.
  • Krajina: Pohlcující atmosféru navozují v prostoru „Krajina“ projektory Panasonic PT-RZ670, které vytváří dvanáctimetrovou projekci. Ta zobrazuje valašskou krajinu a příběhy jejích obyvatel v průběhu čtyř ročních období. Zážitek z projekce dokreslují světelné efekty, efekty větru a slunce, vůně, teplo a střídání barevné atmosféry.
  • Švestka: V další části expozice se návštěvník pomocí virtuální reality převtělí do vizovické švestky. Projde si její život o dozrání na stromě, přes natřásání na traktoru, zrání v dubovém sudu až po stočení do lahve a umístění v obchodě.
  • Tradice: Závěrečný prostor „Technologie“ představí návštěvníkům muzea technologický proces kvašení, destilace, zrání, stáčení, lahvování, etiketování a distribuce. Vzhledem k židovskému původu rodiny Jelínkových se zvláštní část expozice věnuje také problematice košer výrobků.

You may also like...