Papelote pod heslem Kde je nápad, není odpad otevírá outletovou prodejnu v Pražské tržnici

Papelote² (na druhou) je prostor, kde odpad získává druhý život, poškozené kusy nachází své místo na regálech a stále funkční výrobky tak můžete pořídit za výhodnější ceny. V prodejně stylizované do modré barvy v hale 18 B v Pražské tržnici najdete výrobky od papelote s drobnými vadami, prototypy i produkty ze starých kolekcí.

České papírnictví papelote otevírá svůj první outlet, a nachází tak další způsob, jak uvést do praxe principy udržitelnosti, cirkularity a šetrnosti provázející značku od jejího vzniku před více než 12 lety. V prodejně v Pražské tržnici v Holešovicích, která přiléhá na sklad a expedici papelote, nabízí čtyři různé kategorie výrobků:

Papelote² – papelote recykluje samo sebe

„Papelote na druhou je edicí produktů vyrobených z toho, co v dílně zůstalo z výroby. Odřezky papírů, zkažené kusy, zbytky spirál a lepenek čekaly na svůj nový život a nyní konečně nacházejí využití,” popisuje kreativní ředitelka Kateřina Šachová, jak papelote recykluje sebe sama.

Papelote prototyp – na začátku byl…*

Vývoj produktů prochází v papelote dlouhým procesem, během kterého vzniká mnoho maket a prototypů. Všechny jsou vyráběné se stejnou poctivostí jako výsledný produkt. Takové kousky podle přesvědčení papelote do odpadu nepatří, a proto je nabízí za zvýhodněnou cenu v outletu.

Papelote mínus – s chybami, ale s láskou

Velká část papelote výrobků pořád vzniká ručně, a tak se může stát, že se vyrobí produkt, který není úplně perfektní. „Někdy je to sešit, který nemá dokonalé proporce, někdy se jedná o zápisník, který trpí křivým ušitím, něco mu chybí nebo z jiného důvodu neodpovídá našim představám. Takové výrobky najdete v sekci papelote mínus. I s chybami je máme rádi a nechceme je jen tak vyhodit,” přibližuje uvažování, které stálo za vznikem sekce papelote mínus, potažmo celého outletu, kreativní ředitelka.

Papelote outlet – všechno jednou končí

Doprodej produktů má v papelote² své pevné místo. Zákazníci díky tomu mohou ulovit poslední kusy a ušetřit pár procent. „S kolekcemi, které byly v nabídce roky, se chceme loučit důstojně a s respektem,” vysvětluje Kateřina Šachová.

Kde je nápad, není odpad

Interiér prodejny navrhl architekt Václav Mlynář z Monument Office, který s papelote již spolupracoval na podobě letenské pobočky. Prostor outletu je stylizován do modré barvy, inspirované nedalekou Vltavou. Mobiliář v přilehlé expedici je také upcyklovaný, vznikl ze starého vybavení bývalé prodejny ve Vojtěšské ulici.

Prodejna papelote² je otevřena od pondělí do pátku v 11–18 hodin, v sobotu od 9 do 16 hodin.

Foto: Adéla Waldhauserová

You may also like...