Pardubické závodiště zahájí sezónu kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou

Pardubické závodiště své brány letos poprvé otevře v sobotu 22. května a sezonu zahájí hned prvním dílem seriálu kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Dobrou zprávou je, že na tribunách budou diváci. Přípravu sezony ovlivnila řada faktorů spojená s přetrvávající pandemií covid-19. Přesto se podařilo sestavit celoroční termínovou listinu, jejímž vrcholem bude říjnová 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou

„Dostihy, konkrétně Velká pardubická a kvalifikační dostihy patří k pomyslnému rodinnému stříbru Pardubic, o které se velmi rádi staráme a opečováváme jej. O to víc to platí v dnešní době, která je vinou koronavirové pandemie jiná a složitá. Moje poděkování patří partnerům a podporovatelům dostihů, bez jejichž přízně by se dostihy nemohly konat. Doufám, že si letošní dostihovou sezónu a její vrchol, kterým bude Velká pardubická, budeme moci užít intenzivněji, než v sezóně loňské,“ řekl primátor města Pardubice Martin Charvát.

Partnerství

„Loňská sezona byla jiná, než jsme byli zvyklí. Museli jsme na mnoho věcí reagovat, improvizovat. Podařilo se nám vše zvládnout, zachovat kontinuitu dostihového sportu a odběhnout všechny kvalifikace a Velkou pardubickou, i když tu bez diváků. Do nové sezony vstupujeme ještě silnější a odhodlaní realizovat všechny plány, které máme. To by samozřejmě bez podpory partnerů nebylo možné, a proto jim velmi děkuji, že s námi pokračují v naší práci,“ uvedl předseda představenstva Dostihového spolku Petr Kvaš.

Dostihové dění v letošním roce znovu podpoří klíčoví partneři – Slavia pojišťovnou jako titulární partner Velké pardubické, hlavní partner sezony 2021 holding BICZ, město Pardubice a Pardubický kraj. Titulárním partnerem legendárního dostihu je Slavia pojišťovna, která se rozhodla prodloužit a rozšířit spolupráci s Dostihovým spolkem až do roku 2023 s možností opce do roku 2024.

Je nám ctí, že i po další roky tyto prestižní dostihy ponesou naše jméno. Partnerství a podpora Velké pardubické i v těžkých dobách je na jedné straně pro nás obrovským závazkem, na straně druhé hezkou ukázkou stability těchto dvou českých ikonických značek a vysvětlením, proč jsou na trhu tak dlouho. Slavia pojišťovna pojišťuje české domácnosti, živnostníky a firmy již více než 150 let, Velká pardubická je tu už 146 let! Dnes toto spojení a dlouhodobá spolupráce nabývá až symbolického významu a má smysl,“ vysvětlil důvody partnerství a podpory generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

Spolupráci prodloužil také hlavní partner sezony holding BICZ. Mimo jiné bude i v letošním roce titulárním partnerem Pohárů BICZ holding, o které se poběží každý dostihový den, a také šampionátu jezdců BICZ Jockey Cup 2021. „Dostihový spolek vnímáme jako skupinu profesionálů, kteří i přes všechny těžkosti a úskalí dokázali jubilejní 130. Velkou pardubickou uskutečnit. Těšíme se po jejich boku na nové výzvy i nezapomenutelné sportovní okamžiky v sezoně 2021,“ dodal Milan Filo, předseda představenstva BICZ a.s. 

Zahájení sezóny 2021

Sezonu zahájí mítink, jehož vrcholem bude první ze čtyř kvalifikací na letošní ročník Velké pardubické a také klasická steeplechase, předzkouška červnového Zlatého poháru. V menší míře dostihový den budou moct sledovat diváci na tribunách závodiště. Dostihový spolek a.s. nyní vyjednává podmínky jejich účasti. „Podařilo se nám získat výjimku ministerstva zdravotnictví, která nám v rámci tzv. pilotní studie umožňuje obsadit 10% kapacity míst k sezení. Podmínkou pro vstup diváků do areálu je negativní test, nebo ukončené očkování, nebo prodělané onemocnění covid-19. Protože se ale od pondělí 17. května uvolňují kulturní akce s povolenou účastí až 700 osob, jednáme o stejných podmínkách také pro nás,“ prozradil ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller s tím, že v obou případech bude kapacita návštěvnosti rozdělena mezi významné obchodní partnery a částečně i veřejnost. „Předpokládáme, že konkrétní rozhodnutí budeme mít nejpozději začátkem příštího týdne, kdy také spustíme online prodej vstupenek,“ dodal Müller. Dostihový mítink bude přenášet Česká televize.

Sezóna 2021

Dostihovou sezonu bude tvořit celkem devět mítinků. Kromě kvalifikačního seriálu a 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou to bude ještě tradiční sobotní mítink před Velkou pardubickou a Závěrečný dostihový den. Dostihový spolek naplánoval také dva páteční mítinky, které se budou konat v červnu a v září a nabídnou kombinaci rovinových dostihů a dostihů přes proutěné překážky. Podstatou těchto mítinků je vytvoření vhodných podmínek pro mladé začínají koně, kteří se mohou v budoucnu na Pardubickém závodišti prezentovat ve všech dostihových disciplínách. Z nedostihových akcí bude největší aktivitou dvoudenní výstava Koně v akci, která letos bude v tématu dožínek. Dostihový spolek bude na programu spolupracovat mimo jiné s Okresní agrární komorou Pardubice.

Foto: FB Závodiště Pardubice

You may also like...