Pekařství a cukrářství Globus je tu 15 let, vyrábí až 120 druhů produktů

Letošní podzim je to patnáct let, kdy Globus začal provozovat vlastní pekařství a cukrářství. V nitrech hypermarketů Globus vyrábí od základu chleby, rohlíky, koláče i zákusky 290 pekařů a pekařek a 112 cukrářů a cukrářek. Ti k výročí budou připravovat také narozeninový chléb a dort, které se zařadí do denní nabídky 120 druhů produktů vlastních receptur. Řada z těchto výrobků dostala v uplynulých letech také významná ocenění za kvalitu.

V každé z patnácti pekáren Globus je díže, kde si pekaři pěstují vlastní chlebový kvas. A za každým hypermarketem Globus je silo s několika tunami mouky z českých regionálních mlýnů. Bez ní by nemohlo vznikat denně 15 druhů chlebů, víc jak 25 druhů tmavého a běžného pečiva, 25 druhů jemného pečiva a k tomu dalších 50 druhů cukrářských výrobků. „Každý den našim pekařům a cukrářům projde pod rukama 115 až 120 druhů pekařských a cukrářských výrobků. Pro představu se jedná téměř o 100 milionu kusů vlastnoručně vyrobených a prodaných výrobků ročně,“ řekl vedoucí výroby a prodeje pekáren, cukráren a Café Globus Pavel Meduna. Ten řídí pekárny a cukrárny Globus po celou dobu a stál také u vzniku dnes velmi oblíbených Café Globus, kde si ke kvalitní italské kávě mohou zákazníci dát poctivý zákusek i kvalitní zmrzlinu tamní výroby.

Vyslyšet přání zákazníků

Pekárny a cukrárny byly součástí hypermarketů Globus od otevření prvního hypermarketu v ČR roku 1996. Nicméně v prvních letech existence je provozovala německá společnost, která měla na starosti provoz pekařství i v německých hypermarketech. V tu dobu se tam peklo pouze šest druhů chleba, dva druhy tmavého pečiva, koláče, koblihy a plundry. Před patnácti lety pak došlo doslova k revoluci, pekařské výroby začala provozovat sama společnost Globus. Postupně přestavěla pekařství tak, aby do nich zákaznici z nákupní plochy viděli a pustila se do rozšiřování sortimentu i jeho uzpůsobení podle regionálních chutí. Proto je nabídka pekařství Globus v každém kraji trochu odlišná. „Zákazníci ze severní Moravy mají raději světlejší chleby, které obsahují vyšší podíl pšeničné mouky. Čím více jdete ale na západ, tím oblíbenější jsou žitno-pšeničné chleby. Na Pardubicku jsou zase výrazně oblíbenější výrobky s makovými náplněmi. V Českých Budějovicích vyrábíme kromě klasického sortimentu i takzvané „zelňáky“, placky s kysaným zelím, které patří mezi jihočeské speciality. Naopak pražské pekárny jsou univerzální, zde mají lidé zájem o naše výrobky napříč celým sortimentem,“ nastínil Pavel Meduna.


Kvalita a tradiční postupy na prvním místě

Pekařství a cukrářství Globus nejsou žádné rozpékárny pečiva ale řemeslné výroby. O vysoké kvalitě zdejších produktů svědčí řada ocenění, jako je například „Česká chuťovka“, které za poslední roky získaly. Na mnoha produktech je také pečeť „Vyrobeno podle české cechovní normy“, která stvrzuje kvalitní receptury a dodržení tradiční výroby. „Prioritou pro nás je vždy a za všech okolností nabízet našim zákazníkům kvalitu. A to nejenom v rámci používání kvalitních surovin, což je pro nás standardem, ale také zodpovědným přístupem v rámci důsledného a trvalého dodržování stanovených receptur a technologických postupů. Zároveň si uvědomujeme celou ekonomickou situaci a jsme při cenotvorbě nadmíru vnímaví,“ vysvětlil Pavel Meduna. Pekařství Globus je zároveň již sedmým rokem součástí českého Svazu pekařů a cukrářů.

Přijďte ochutnat

K příležitosti 15. výročí nabídnou pekaři Globusu novinku, kterou je chléb kovář a cukrářky připraví karamelový dort. Různé výrobky pak mohou zdarma zákazníci v patnácti hypermarketech Globus ochutnat od 29. září do 1. října. V nabídce budou také balíčky pekařských výrobků za symbolických 15 korun. Do distribuce se spolu s letáky dostane také zajímavost Atlas pekařství, který veřejnost seznámí s nejoblíbenějšími produkty pekařství a cukrářství Globus.

Informace pod čarou: Pekárny a cukrárny Globus v zajímavých číslech

  • 25 milionu kusů prodaných housek ročně
  • neprodávanějším chlebem je Horal – ročně se prodá 1,1 milionu půlkilových bochníků
  • zpracují 9 tisíce tun mouky
  • spotřebují více než 52 tun povidel a 70 tun makové náplně do koláčů a šátečků
  • použijí 28 tun čokoládové polevy na pekařské a cukrářské výrobky
  • spotřebují více než 250 tisíc litrů české smetany
  • přes 60 tisíc kilogramů másla
  • přes 350 tisíc karamelových větrníků, přes 230 000 věnečků a více než 380 000 likérových špiček vyrobí a prodá 11 tisíc Sacher dortů, které jsou jako jediné v ČR vyráběné z originálních vídeňských surovin

Foto: Globus

You may also like...