Il Divo bude pošesté koncertovat v Praze, poprvé ale bez Carlose Marína

V současnosti světově nejproslulejší, mezinárodní, nadžánrový a mužský vokální kvartet Il divo bude už pošesté koncertovat v Praze. Konkrétně 10. října letošního roku v hale O2 Universum. Il divo – to je dílo hudebního manažera a producenta Simona Cowella, který se nejvíce proslavil jako usměvavý, ale nelítostný porotce amerických a britských talentových soutěží. Dva roky Simon Cowell pátral po celém světě po mladých operních zpěvácích obdařených nejen „zlatem v hrdle“ ale i přitažlivým zevnějškem. Výběr v roce 2003 uzavřel. Jeho přísným sítem nakonec prošli španělský barytonista Carlos Marín, americký tenorista David Miller, švýcarský tenorista Urs Bühler a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard.

Jejich zajímavě a nápaditě volený repertoár a krásně sladěné hlasy nemohlo a dodnes nemůže dívčí a ženské publikum už devatenáct let doslova po celém světě přeslechnout. Il Divo své posluchačky doslova uhranulo a po léta se těší přízvisku Největší lamači ženských srdcí světového popu. Nejinak je tomu i u nás, kde má Il Divo početný a nesmírně aktivní fan klub.

Když Barbra Streisand poprvé uslyšela Il Divo, hned jí prý bylo jasné, že se z tohoto vokálního seskupení stane celosvětová senzace. A tak si Il Divo pozvala už v roce 2006 jako hosty na dvacet koncertů svého severoamerického turné.

Aby byli členové mezinárodního kvartetu Il divo pro své ženské obdivovatelky co nejpřitažlivější, dbá jejich management přísně na to, aby na veřejnost proniklo co nejméně z jejich soukromí. A oni tak byli ještě žádanější.

Američan David Miller se jako školený operní tenor prosadil nejen v USA, ale i v Evropě v těch nejslavnějších operách a muzikálech. Oženil se s americkou sopranistkou Sarah Joy Kabanuck, do které se zamiloval na newyorské Broadwayi během účinkování v muzikálové verzi Pucciniho opery Bohéma.

Francouz Sébastien Izambard je jako jediný z Il Divo popovým zpěvákem a je zároveň i klavíristou, kytaristou, hudebním skladatelem a textařem. Miluje obleky od Armaniho a létání, má dokonce vlastní pilotní licenci.

Švýcara Urse Bühlera a Španěla Carlose Marína spojuje obdiv ke Karlu Gottovi. Tenorista Bühler našeho Slavíka objevil díky svému otci, který měl ve svém autě jen dvě magnetofonové kazety. S písněmi našeho Karla a s hity jamajsko-amerického zpěváka Harryho Belafonteho.

Španěl Carlos Marín se narodil v Německu a jeho teta byla velkou fanynkou Zlatého hlasu z Prahy a Marín Karla Gotta považoval až do své smrti náhlé smrti na covid ve věku 54 let v prosinci loňského roku za jednoho z nejlepších evropských tenoristů. Během dvou setkání Il diva s Karlem Gottem v Praze mu to také nezapomněl vždy sdělit. Oba zpěváci vystudovali operní zpěv.

Carlos Marín byl díky svému šarmu a thymolínovému úsměvu mezi příznivkyněmi Il Diva nejoblíbenější a díky svému krásně zbarvenému barytonu byla většina nahrávek Il Diva postavena právě na něm. Měl zcela zvláštní sbírku. Jeden z pokojů své paraguayské vily měl prý doslova plnou dámských kalhotek, které mu vášnivé fanynky házely na koncertech Il diva k nohám.

Světové turné, v jehož rámci k nám Il Divo pošesté zavítá, je věnováno památce předčasně zemřelého Carlose Marína a Il Divo k nám přijede posílené o mexickoamerického barytonistu Stevena Labrie. Il Divo i v Praze představí své největší hity a písně z loni vydaného alba For Once In My Life oslavujícím hity detroitské černošské gramofonové firmy Motown.

Il Divo má na kontě více než 30 milionů prodaných alb a 160 Zlatých a Platinových alb ve 33 zemích světa.  Tak neváhejte a přijďte se na jejich pražský koncert 10. října určitě podívat!

Video k první celosvětově úspěšné písni Il Divo Regresa a mí (Unbreak My Heart) z roku 2004 se natáčelo ve Slovinsku.

Vstupenky na o2universum.cz/il-divo-the-greatest-hits-2

You may also like...