Pilsner Urquell navýšil částku z dražby aukčních lahví o dalších 760 000 korun. Celá suma putuje do Centra Paraple

Jubilejní desátý ročník předvánoční dražby uměleckých pivních lahví Pilsner Urquell přinesl Centru Paraple neuvěřitelných 2 064 179 korun. S ohledem na současnou nelehkou situaci se Pilsner Urquell rozhodl částku navýšit o dalších 760 000 korun. Šek z rukou sládka Václava Berky převzali za Centrum Paraple jeho ředitel David Lukeš a dlouholetá podporovatelka, herečka a zpěvačka Bára Poláková.

Již tradičně stála v centru charitativního projektu dražba designových pivních lahví, kterou Pilsner Urquell pro Centrum Paraple organizuje od roku 2012. Letošní edice vznikla ve sklárně Janštejn podle návrhu přední české designérky Lucie Koldové. Tématem aktuálního ročníku byla oslava úspěšných a inspirativních žen. Každá z desítky lahví získala patronku z řad českých i slovenských osobností. Jednou z nich se stala i Barbora Poláková.

„Chod Centra Paraple je z poloviny financován pouze z příspěvků dobrovolných dárců. Centrum vzniklo a může poskytovat své služby díky lidské solidaritě a ochotně vzájemně si pomáhat. Chci proto jménem Centra poděkovat plzeňskému pivovaru, všem dražitelům i drobným dárcům, že společnými silami přispěli na dobrou věc. Současná doba není jednoduchá, a o to víc si pomoci vážíme,“ říká Barbora Poláková, která od loňského roku Centrum Paraple podporuje skrze akci „Poď si! Čtvrtky pro Paraple“ a letos se stala ambasadorkou virtuálního „Běhu i jízdy pro Paraple“.

Získané prostředky využije Centrum Paraple na mzdy asistentů, kteří klientům pomáhají s nácvikem potřebných dovedností, ale i na nákup sportovních a rehabilitačních pomůcek. A protože doba není jednoduchá, rozhodl se Pilsner Urquell navýšit výtěžek z aukce o 760 000 korun z prodeje vánočních jednolitrových lahví.

„S tradicí pomáhat potřebným začali v našem pivovaru v polovině 19. století už jeho zakladatelé, plzeňští právováreční měšťané. Na tento zvyk jsme před deseti lety navázali první dobročinnou aukcí pivních lahví. I letos nás dražitelé příjemně překvapili a vydražili lahve za více než 2 miliony korun. Vzhledem k současné nelehké situaci Centra Paraple jsme se rozhodli vydraženou částku navýšit,“ uvedl Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Šek na celkovou částku 2 824 179 korun převzal z rukou Václava Berky ředitel Centra Paraple pan David Lukeš společně s dlouhodobou podporovatelkou Barborou Polákovou. Předání šeku proběhlo přímo v Centru Paraple za přísných hygienických podmínek. Hodnota nejdražší aukční lahve letos dosáhla 523 100 korun.

You may also like...