Planetum znovu otevírá a chystá novinku pro návštěvníky

Od pátku 14. května se znovu otevírá Hvězdárna v Ďáblicích a od soboty 15. května Hvězdárna na Petříně. Po odmlce se tak návštěvníkům  znovu vrací možnost pozorování denní i noční oblohy na obou pražských hvězdárnách. Planetárium Praha v Královské oboře je bude 4. června následovat, navíc chystá pro návštěvníky novinku.

Návrat k běžnému programu bude  na našich hvězdárnách opět pozvolný. Za dodržení platných opatření ale bude znovu možná jak návštěva expozice  hvězdárny, tak pozorování oblohy i s odborným výkladem. V době otevření hvězdáren nastávají nejlepší podmínky pro pozorování planet Marsu a Merkuru. V první polovině června nás čeká částečné zatmění Slunce.

Pražské planetárium si sice na své otevření musí počkat do 4. června, už ale chystá pro návštěvníky novinku. Malou ochutnávku toho, co čeká na návštěvníky po znovuotevření v planetáriu, můžete zhlédnout zde. Více informací a aktuální otevírací dobu hvězdáren a planetária naleznete na www.planetum.cz.

Planetum je místo nikdy nekončící zvědavosti. Místo, kde se vám ze Země otevírá vesmír.

Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha – tři subjekty, které jsou součástí jediné platformy jménem Planetum, která nabízí chytrou vesmírnou zábavu – sledování planet, hvězd, Slunce, Měsíce a vesmírných objektů, návštěvu výstav, komentovaných prohlídek a filmů, interakci s vesmírem prostřednictvím různých 4D simulátorů, na kterých se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma.

Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem.

Tím nejzajímavějším, co nabízí hvězdárny, jsou bezpochyby veřejná pozorování denní i noční oblohy velkými dalekohledy, která probíhají za jasného počasí po celý rok. Na Štefánikově hvězdárně si můžete taky sáhnout na meteority či zažít interaktivní fyzikální show. Když jde o vesmír, není tu nikdo lepší!

You may also like...