Plánujete let za dobrodružstvím? Několik dobrých rad, jak si ho zpříjemnit

Je to tady. Přichází čas, na který čeká každý milovník nepoznaných dálek i nekončící pohody. Dovolená letecky! Ať už jste si vybrali oblíbenou destinaci nebo ještě přemýšlíte, kam se vydáte, máme pro vás pár tipů, jak si zpříjemnit cestu, která netrvá půl dne, ale ani hodinu k sousedům. 

Pokud letíte úplně poprvé, není od věci nastudovat si základní pravidla bezpečného letu a povolených věcí, které mohou obsahovat vaše zavazadla. Zkušenějším cestovatelům nemusíme připomínat průhledné obaly v příručním zavazadle ani povolený objem tekutin.

Před odletová rutina

Destinaci? Máme! Letenky? Ještě ne? Nevadí. I během výběru času odletu a následně místa k sezení můžeme myslet na pohodlí. Věděli jste, že ranní lety mají menší turbulence? Pokud máte možnost výběru sedadla, zvolte spíše přední část letadla – i to může pomoci s lepší snášenlivostí letu. „Před odjezdem na letiště doporučuji rychlou sprchu, let vám zpříjemní dostatečná hydratace,“ doporučuje Guðrún Sigurðardóttir, členka palubní posádky aerolinky PLAY. Na cestovní horečku doporučujeme krátké protažení celého těla. Vyplaví se endorfiny a opadne stres. 

Na týden hravě stačí příruční zavazadlo

Pokud plánujete kratší výlet po horách nebo aktivní dovolenou u moře, hravě vám stačí příruční zavazadlo do letadla v podobě praktického batohu. Na jeho rozměry je dobré myslet už při jeho nákupu. Pokud vás čeká outdoorová dovolená, přemýšlejte i nad materiály oblečení. Velice skladné je například oblečení z merino vlny. 

Knihy na jednom místě

Věrným přítelem na cesty nejen letadlem je určitě kniha. Může se ale stát, že se stane obětí nepříjemného vyřazovacího procesu při nedostatku místa v zavazadle. Řešením je čtečka knih, do které se vejde celá řada oblíbených titulů. Některá zařízení zvládají i základní hry, třeba sudoku. 

Co do sluchátek?

Pokud nejste vyznavači špuntů do uší, určitě nezapomeňte na sluchátka. Už několik let se na trhu objevují produkty, které umějí odhlučnit nepříjemný okolní hluk, což v letadle ocení každý cestující. Doporučujeme si předem stáhnout oblíbenou hudbu nebo podcasty, kterých je v éteru nepřeberná spousta. Třeba Island doletíte zhruba se 2–3 epizodami delšího formátu. 

Letadlo není módní molo

Jedním z klíčových slov při létání je určitě pohodlí. Upnuté džíny a trička s výstřihem nechte doma, vsaďte na legíny a mikinu s kapucí. Během letu se na palubě rozhodně neztratí krém na obličej a pomáda na rty. Klimatizace sice hodně chladí, ale také vysušuje pokožku a ta je pak náchylnější. 

Posádka je tu pro vás

Ať už se vydáte kamkoli, palubní posádka se bude vždy snažit o vaše pohodlí a prožitek z letu. Nebojte se na ni proto obrátit v případě, že bude něco v nepořádku s vámi nebo vaším okolím. „Jsme tu stále s vámi a postaráme se o bezstarostný let. Každá situace má své řešení. Na úsměvu a přívětivosti nám nepatrně ubírá moment, kdy se cestující vydá na toaletu bez obuvi. To vidíme opravdu neradi,“ doplňuje Guðrún Sigurðardóttir. 

Věděli jste, že…

…od května můžete letět pohodlně z Prahy přímo na Island s novou leteckou společností PLAY? Tato společnost létá do Reykjavíku dvakrát týdně a s jedním přestupem je možné doletět až do Spojených států. „Island je stále populárnější především mezi českými turisty vyhledávajícími outdoorové a přírodní zážitky. Na druhé straně Praha je dlouhodobě populární cíl jak pro islandské turisty, tak i podnikatele,“ uvádí generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

 

You may also like...