Playing Divas se vracejí na Žižkov. Koncertní sérii zahájí 7. července Monika Omerzu Midriaková

Atrium na Žižkově již druhým rokem rozezní Playing Divas: Pětice interpretek, které pojí cit pro experiment, obratné proplouvání mezi žánry a výrazné postavení nejen na české alternativní hudební scéně. Druhou sérii 7. července zahájí Monika Omerzu Midriaková se svým projektem Leto s Monikou a v listopadu uzavře Iva Bittová s kapelou Čikori. 

Léto s Monikou

Programová sekce Playing Divas vol. II navazuje na úspěšnou řadu z roku 2021, kdy vystoupily mimo jiné Never Sol, Amelie Siba či Beata Hlavenková. Jedná se o interpretky, které si kromě instrumentální hudby pro své tvůrčí sebevyjádření vybraly vokál. Ne jinak je tomu i letos, celkem posluchače potěší pět výrazných umělkyň: Monika Omerzu Midriaková, Sisa Fehér, Tea Sofia, Dorota Barová a Iva Bittová s kapelou Čikori.

Pro druhou sérii jsme oslovili hudebnice, které spojuje svébytná autorská vize. Hudební dramaturgie se proto vyhýbá omezením a proplouvá mezi žánry. Návštěvníci uslyší jazz, blues, RnB, soul, world music či pop,” říká koordinátorka programu Atria na Žižkově Jana Gajová

Výjimečnost letošní série spočívá i v tom, že část interpretek představí v Atriu své nové projekty nebo sólový program připravený přímo na míru barokního sálu. Po roční koncertní pauze vystoupí hudebnice a skladatelka filmové hudby Monika Omerzu Midriaková, která na Žižkově představí posluchačům mix svých starších a nových písní. Speciální program připravuje i slovenská zpěvačka a textařka Sisa Fehér, jež ve své sólové tvorbě lehce přechází mezi soulem, funkem a lidovými písněmi. Zpívající violoncellistka Dorota Barová, známá například z kapel Tara Fuki či Vertigo, zahraje v Atriu písně z jejího aktuálního sólového alba Dotyk.

Iva Bittová s kapelou Čikori

Dramaturgie Playing Divas vol. II. je i mezigenerační výpovědí. Mezi hudebnicemi, které v Atriu vystoupí, je totiž nejen mladá česká zpěvačka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která ve svých textech odráží především pocity lidí své generace. Pozvání přijala i hvězda české avantgardy, Iva Bittová, která svoji kariéru začala již v 70. letech a série má proto potenciál oslovit skutečně široké publikum“, vysvětluje Gajová.

Druhá série je zajímavá nejen hudební, ale i jazykovou rozmanitostí, jež do ní vybrané interpretky přinášejí. Playing Divas pocházejí z rozmanitých kulturních prostředí a kromě češtiny nebo slovenštiny posluchači uslyší i srbštinu či polštinu. Na jednotlivých koncertech pak zazní nejen klavír, violoncello nebo housle, ale také klávesy, kytara a syntezátory.

První dva koncerty se odehrají na letní scéně Atria v rámci série večerních koncertů na zahradě – Žižkovské letovisko. Na další vystoupení se posluchači mohou těšit v sále barokního kostela hned po prázdninách.

Koncertní série Playing Divas vol. II.

7. 7. 2022 – Monika Omerzu Midriaková
4. 8. 2022 – Sisa Fehér
15. 9. 2022 – Tea Sofia
26. 10. 2022 – Dorota Barová
3. 11. 2022 – Iva Bittová & Čikori

You may also like...