Pohádkový muzikál Královna KAPESKA v divadle Karlín

Královna Kapeska je volným pokračováním  velmi úspěšného, muzikálu Kapka medu pro Verunku. Společnost Pixa-pro uvedla již čtyři původní rodinné muzikály – první se jmenoval Kapka medu pro Verunku, druhý Sněhová královna, pak následovala Alenka v kraji zázraků a tím posledním je Královna Kapeska. Představení z produkce Pixa-pro si oblíbili velcí i malí diváci a od roku 2012  je navštívilo v Divadle Hybernia přes 300.000 diváků.

Od listopadu 2019 společnost Pixa-Pro přechází se svými muzikály do Hudebního divadla v Karlíně, kde bude působit pod hlavičkou HDK Junior a připravuje se i spolupráce na nových projektech.

“Vznikem značky Hudební divadlo Karlín Junior, respektive premiérou show JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL (pozn. březen 2019) jsme zahájili pouť našeho divadla vstříc mladším divákům. Spojením Hudebního divadla Karlín se společností Pixa-pro a jejím tvůrčím týmem, který se systematicky a dlouhodobě  věnuje tvorbě pro mladé diváky, jsem udělali další logický a velmi významný krok na této cestě. Uvědomujeme si, že jsme pořád na jejím začátku, ale věříme, že nabírá správný směr”, řekl Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín.

„Velmi oceňujeme vedení Hudebního divadla Karlín pro cílevědomou a záslužnou práci, se kterou s profesionálním přístupem realizuje nový zábavný a výchovný projekt HDK junior, nové jsou tak i možnosti a podmínky pro naši další práci s dětmi a mládeží. Chceme v něm společně připravovat nová zábavná hudební a divadelní představení pro děti, mládež, rodiny i školy“, dodává producentka Lenka Pixová.

Prvním představením, které diváci v HDK uvidí, bude nově nastudovaná Královna Kapeska, jejímiž autory jsou (jako u všech ostatních) Alena a Jan Pixovi, texty napsala Kristýna Pixová a hudbu složil Tomáš Beran.

V novém příběhu se opět dostaneme na pohádkový ostrov, kde spolu žijí tři království známá z pohádek – království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Celý ostrov chce ovládnout Král temných sil (Kates) a zničit veškerou přírodu i její Královnu přírodních sil (Kapesku). Králové, královny a především jejich děti se pustí do nerovného boje se zlým vetřelcem, aby všechno skončilo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří.

Královna Kapeska baví děti i dospělé nejen svým aktuálním příběhem, ale i chytlavou hudbou, efektními choreografiemi, nádhernými kostýmy a bohatou výpravou, která je navíc pro scénu HDK rozšířena.  Výjimečné je i obsazení muzikálu, které navíc posílí Michaela Kuklová a Ines Ben Ahmed. Rodinný muzikál Královna Kapeska je prostě muzikálovou show pro všechny generace!

Premiéra v Hudebním divadle Karlín 24. listopadu 2019

Foto: Petr Brodecký

Obsazení:

Kapeska – Martina Pártlová/Jana Zenáhlíková
Kates – Ernesto Čekan/Peter Strenáčik
Královna Verunka–Michaela Sejnová/Anna Julie Slováčková
Král Jiří – David Gránský/Robert Urban
Královna Katka – Michaela Kuklová /Gabriela Partyšová
Král Mirek – Miroslav Hrabě/Jan Vlas
Královna Bětka – Tereza Kripnnerová/Gabriela Urbánková
Král Honza – Felix Slováček jr./Martin Sochor
Lesanka – Michaela Nosková/Vendula Příhodová
Vodník – Petr Macháček/Lukáš Randák
Čarodějnice – Markéta Zehrerová/Michaela Zemánková
Maxižvýk – Filip Hořejš/Oldřich Smysl
Čert Bohouš – David Bouša/Jiří Zonyga
Čert Ambrož – Juraj Čiernik/Richard Pekárek
Čert Cyril – Lukáš Adam/Jan Fanta

V dětských rolích:

Bětka – Ines Ben Ahmed / Kateřina Průšová
Honzík – Miloslav Frýdl/Radek Raděj
Popelka – Matylda Bartůňková
Verunka – Agáta Tandlerová /Lucie Pokorná
Zlatovláska – Adéla Naumovičová/Adéla Vágnerová
Vodníček – Jan Musil/Vladimír Nový

Tvůrčí tým

Scénář – Jan a Alena Pixovi
Texty – Kristýna Pixová
Hudba – Tomáš Beran
Režie – Juraj Čiernik
Pomocná režie – Ivana Korolová
Choreografie – Petra Parvoničová
Kostýmní výtvarnice – Evženie Rážová
Scéna – Martin Černý
Světelný design – Pavel Dautovský
Zvukový design – Petr Ackerman