Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii: ADRA již zasahuje na místě, spustila i veřejnou sbírku

Po ničivém zemětřesení v Turecku a v Sýrii humanitární organizace ADRA okamžitě spustila veřejnou sbírku a začala monitorovat rozsah škod i aktuální potřeby zasažených lidí. Na místě bude distribuovat humanitární pomoc – vodu, potraviny, přikrývky a spacáky. 

„ADRA je jednou z mála mezinárodních humanitárních organizací, které i přes přetrvávající občanskou válku působí přímo v Sýrii. Své regionální kanceláře má ADRA v Damašku, ale i přímo v regionech zasažených zemětřesením (Latákie, Aleppo, Hamá). Naši tamější kolegové tak byli na místě bezprostředně po katastrofě a my jsme s nimi v úzkém kontaktu,“ říká vedoucí zahraničních projektů ADRA, Zbyněk Wojkowski.

ADRA v první fázi pomůže s distribucí humanitární pomoci pro lidi, kteří při zemětřesení přišli o své domovy. Bude se jednat o potraviny a vodu, teplé přikrývky, spacáky, zimní oblečení a také základní hygienické potřeby. Jedná se o pomoc, které je momentálně nejvíce potřeba, aby lidé měli zajištěné základní podmínky pro život v provizorním ubytování.


Pomoc koordinují kolegové z ADRA Sýrie přímo na místě, reagují na aktuální potřeby a podávají informace o situaci.

V prvních hodinách po vypsání veřejné sbírky poslali dárci a dárkyně humanitární organizaci ADRA na účet a přes darovací portál Darujme na pomoc lidem zasaženým zemětřesením dary v řádu desítek tisíc korun.

Veřejná sbírka: Portál Darujme.cz – www.darujme.cz/ADRAzemetreseni  číslo účtu 66888866/0300, variabilní symbol 389.

Foto: Adra 

You may also like...