Porsche otevřelo nedaleko Prahy tréninkovou akademii

Porsche Česká republika, největší importér nových osobních a užitkových vozidel do České republiky, otevřel v obci Zlatníky-Hodkovice v okrese Praha Západ novou Tréninkovou akademii. Moderní multifunkční budova byla postavena v rekordním čase, kdy od poklepání základního kamene uběhlo jen něco málo přes jeden rok. Cena celého projektu činí 156 milionů korun, což je historicky největší investice společnosti.

Tréninková akademie s nejmodernějším vybavením

Tréninková akademie je určena pro školení všech kompetencí požadovaných standardy u prodejních a servisních partnerů společnosti Porsche ČR u značek Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy, CUPRA, programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto a projektu komplexního řešení nabíjecí infrastruktury MOON. Celý komplex, v němž se budou uskutečňovat školení, setkání, odborné konference a další akce, vyniká modularitou a lze ho rozšířit jak vně, tak uvnitř s možností různého propojování a změny velikosti. Nejmodernější vybavení umožní vzdělávací a školicí programy v rámci hybridní výuky.


Porsche myslí na energetickou úspornost

Z environmentálního pohledu splňuje budova svou energetickou náročností parametry velmi úsporné budovy zasazené do zeleně, k jejíž zálivce poslouží dešťová voda zachycovaná do retenčních nádrží, a mikroklima budovy vylepší popínavá zeleň na fasádě. Pro úsporu energií jsou využity technologie rekuperačního větrání, inteligentního řízení osvětlení a exteriérového stínění vnějšími žaluziemi. Zdrojem pro vytápění a chlazení jsou jednotky fungující na principu tepelného čerpadla, zahrada využívá automatické závlahy a do budoucna se připravuje pokrytí střechy fotovoltaickými panely pro výrobu s případným úložištěm z použitých VN akumulátorů z elektromobilů pro dosažení energetické neutrality.

Pro parkování je připraveno sto venkovních míst. Až dvacet z nich může být nabíjeno deseti AC nabíječkami MOON (2 x 22 kW), v přípravě je dalších pět AC nabíječek a dvě DC nabíječky venku. Uvnitř se na nabíjení elektromobilů myslelo také, celkový příkon může být až 0,5 MW (trafostanice).

Bohumil Brejžek
Foto autor

You may also like...