Praha 10 chystá na svátek 28. října své první autokino

Na sváteční den připravila desátá městská část pro své občany jednu novinku. 28. října premiérově pořádá autokino. Uskuteční se na hřišti Brigádníků (před ZŠ Solidarita) a na své si přijdou jak děti, tak jejich rodiče.

Promítání odstartuje v 18:00 hodin animovaný snímek „Ainbo: Hrdinka pralesa“, který malé diváky vezme do prostředí amazonské džungle. O dvě hodiny později na něj naváže český dokument Olgy Malířové Špátové „Karel“. Režisérka strávila rok s ikonickým zpěvákem Karlem Gottem a zpracovala velmi osobní pohled do jeho života a duše. Produkci obou filmů zajišťuje Kino na kolečkách, vstupenky se kupují přímo na místě a 10% z každého lístku putuje na projekt Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

„Každý rok pořádáme letní kina, nyní chceme občanům nabídnout filmový zážitek i během chladnějšího podzimu. Věříme, že také z autokina se stane tradice, na niž budeme moci navázat. Ostatně i autokino má své specifické kouzlo,“ říká radní MČ Praha 10 Michal Kočí (Piráti).

Z autokin se stal v Česku trend v průběhu koronavirové pandemie. Umožňují totiž lidem navštívit kulturní událost, aniž by množstvím kontaktů s ostatními riskovali nákazu. Návštěvníci mohou shlédnout film z pohodlí svého vozu, do něhož je zvuk přenášený prostřednictvím určité frekvence autorádia.  

You may also like...