Praha 10 vyhlásí Dotační program pro rok 2024, plánuje rozdělit 33,4 milionů

Žákovský sport, ale i kulturní akce nebo aktivity, které pomáhají životnímu prostředí, jednorázové i dlouhodobé, chce Praha 10 co nejvíce podporovat. Ze svého rozpočtu proto vyčlení 33,4 milionů korun na Dotační program pro rok 2024 a občané tak mohou opět žádat o podporu ve čtyřech oblastech – v kultuře, sportu, sociální a zdravotní oblasti a v ochraně životního prostředí a udržitelném rozvoji. Odborné semináře pro zájemce proběhnou 2. – 4. října 2023. O dotace, kterými radnice tradičně podporuje své obyvatele a organizace bude možné žádat od 16. do 31. října 2023.

Pro žadatele o dotace uspořádá městská část celkem tři semináře, na nichž jim bude prezentovat celý administrativní proces dotací a zodpoví dotazy těch, kteří se o podporu chtějí ucházet. Městská část se bezplatnými semináři snaží předejít tomu, aby žadatelé dělali zbytečné formální chyby.

„Je skvělé, že přesto, že Praha 10 musí šetřit, mohli jsme z rozpočtu vyčlenit na podporu místních spolků a organizací stejnou částku jako loni, tedy více jak 33 milionů korun. Podporujeme tak ty, ke kterým stát nedosáhne, ale kteří v Praze 10 odvádí skvělou práci pro ostatní. Krom dostatku peněz se letos podařilo ještě pár dalších změn, jako je zjednodušení procesu žádání o dotace. Dříve museli žadatelé přikládat často zbytečně dokumenty, toho se letos zbaví,“ říká místostarosta Radek Lojda.

Semináře pro žadatele proběhnou ve třech termínech, a to v pondělí 2. října od 16:00 do 18:00 hodin, o den později v časech 10:00 – 12:00 hodin a ve středu 4. října 2023 pak v rozmezí 16:00 – 18:00 hodin. Ve všech případech se semináře uskuteční na radnici, konkrétně v 5. patře budova B učebna 505, Vršovická 68, Praha 10.

 „Naším cílem a pro dobro celé Prahy 10 je, aby žádostí bylo co nejvíce a abychom nepřicházeli o kvalitní nápady kvůli administrativě. Všem, kteří se chtějí ucházet o finanční podporu, proto naše semináře vřele doporučuji,“ vysvětluje Radek Lojda.

Samotné podání pak bude možné od 16. do 31. října 2023, kdy se příjem žádostí uzavře. Informace ohledně podání žádostí jsou dostupné na webu MČ Praha 10 (praha10.cz/dotace/dotacni-rizeni-2024).

Díky systematické a kontinuální podpoře disponují místní spolky velmi pestrou paletou volnočasových, společenských, sportovních a kulturních aktivit. Naším úkolem je pomáhat jim, protože za své prospěšné projekty dýchají a posouvají je dál,“ dodává starosta Prahy 10 Martin Valovič.

Městská část bude žádosti přijímat elektronicky, prostřednictvím systému Grantys. Žádost je však současně třeba ještě podat buď datovou schránkou, nebo v tištěné podobě formou osobního předání na podatelně MČ Prahy 10 nebo poštovní službou.

You may also like...