Praha chtěla zatočit s hazardem. A bude ji to stát nejspíš nejen pokutu

Na posledním pražském zastupitelstvu v letošním roce se neřešil jenom rozpočet na rok 2022, ale opozice vládnoucí koalici Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP09+STAN) připomněla i resty, které před sebou metropole tlačí do příštího roku. Podle magistrátní opozice zmatek vyvolává, i rok a půl od schválení nová vyhláška o regulaci hazardu.

Vyhlášku kritizuje ÚHOS a hrozí Praze pokutou, zvolený způsob regulace hazardu kritizují ale i odborníci na závislosti.

Téma se objevilo opět právě při projednávání rozpočtu na příští rok, který mimo jiné počítá se zvýšením výběru poplatku za odpad od pražských domácností o stovky milionů. Hazardní vyhláška totiž v příštích letech znamená výpadek v řádu stovek milion v daňových příjmech města.

Opoziční zastupitel Ondřej Prokop po jednání na Twitteru kritizoval radní pro legislativu Hanu Kordovou Marvanovou, která je autorkou kritizované vyhlášky. „Prosincové zastupitelstvo Prahy odhalilo v celé nahotě, jak moc je zpackaná loterijní vyhláška připravená radní Hanou Marvanovou. Vyhláškou poslala hráče mimo kontrolu Prahy do středočeského kraje a na internet,“ uvedl po jednání zastupitelstva Ondřej Prokop /ANO/.

Za hranicemi města už teď vyrůstají obří kasinové komplexy, kam míří pražští hráči. Prahu zároveň zaplavily reklamy na online kasina.

Pirátské vedení hlavního města se tak ztrácí nad hazardem kontrolu a na druhou stranu přichází o stovky milionů, které koalici, respektive městským částem chybí v rozpočtu.

You may also like...