Praha má novou službu, rozvoz čerstvého baleného pečiva až domů

V Praze začala fungovat nová služba chleba.guru, která nabízí bezkontaktní dodání čerstvého pečiva až domů. Objednání i platba probíhá online, pečivo zákazník najde druhý den v tašce na klice svého bytu. Objednat lze chléb, rohlíky, housky i koláče a to přímo na webové stránce www.chleba.guru.

Máme bohaté zkušenosti s internetovou objednávkou a rozvozem kaprů a stromků. V době karantény jsme službu rozšířili i o pečivo,“ říká zakladatel projektu chleba.guru Jenda Šikola, který před Vánoci tradičně provozuje službu kapřík.cz a pronajemstromku.cz. Zákazníci si objednají a zaplatí online a pokud to stihnou do 16:30 hodin, dostanou pečivo už druhý den. „Pomůžeme pekařům, několika kurýrům bez práce a hlavně všem, kdo teď nemůžou nebo nechtějí nakupovat v obchodech,“ doplňuje Jenda Šikola a dodává, že projekt vznikl před několika dny v době koronavirové karantény.

Pečivo pochází z pekárny Kabát a v nabídce jsou základní druhy pečiva chleba, housky, rohlíky a bagey, ale i několik druhů koláčů a mazánků. Pekárna Kabát pečivo vyrábí převážně z českých surovin, bez potravinářských náhražek a s BIO certifikací. Každý kousek pečiva se vyrábí z čerstvě připraveného těsta. Pekaři vše hygienicky zabalí přímo v pekárně podle individuálního přání zákazníka. Kurýři balíčky nakládají do aut a rozváží po celé Praze.

Pro naši službu jsou důležité tři zásady – hygiena, kvalita a vzájemná pomoc,“ říká Jenda Šikola. Všichni pracovníci samozřejmě používají jednorázové rukavice a roušky. Hotové pečivo je zabaleno přímo v pekárně do jednorázových obalů, kurýři vůbec nepřijdou do kontaktu s nebaleným pečivem. Platby probíhají výhradně převodem, není tedy třeba nakládat s hotovostí. Kurýr přijede v předem vybraný a upřesněný čas a pověsí objednávku na kliku dveří bytu či domu a odchází do bezpečné vzdálenosti. Zákazníci si pak objednávku mohou zkontrolovat.

Pečivo lze objednat na webových stránkách chleba.guru, kde jsou i další informace k projektu.

You may also like...