Praha radikálně řeší nelegálně umístěnou reklamu. O víkendu odstranila více než dvě desítky billboardů

Nelegální nosiče venkovní reklamy trápí veřejný prostor metropole dlouhodobě. Na pokyn radního pro majetek Jana Chabra společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) provedla víkendovou akci a odstranila více než dvě desítky nelegálních venkovních billboardů z městských pozemků. V podobných akcích bude město i nadále pokračovat.

„Jedná se o reklamní plochy, které neznámá osoba v posledních 14 dnech rozmístila po celé Praze. Nosiče byly rozmístěny bez jakéhokoli povolení, bez uzavřeni nájemních smluv a v rozporu se všemi předpisy platnými ve městě. Dotyčný vlastník tak zkusil na dnešní poměry nebývalou anarchii, kterou jako město nehodláme tolerovat. Je to stejné, jako kdyby si někdo na vašem pozemku postavil bez jakéhokoli povolení dům a začal ho dále pronajímat, aniž by splňoval jakékoli normy. Dané stavby navíc ohrožovali život i zdraví Pražanů. Tento reklamní terorismus rozhodne ve městě trpět nehodláme!“ říká radní pro majetek a městské firmy Jan Chabr (TOP 09).

THMP se odstraňování takových nelegálních billboardů věnovala již o víkendu. Řada nosičů tvořila nebezpečné překážky, které zasahovaly téměř do vozovky. O víkendu tak vyjely dvě posádky THMP s nákladním autem s hydraulickou rukou a montážní plošinou, aby nelegální billboardy odstranili. Poslední takový nelegální billboard odstranili pracovníci THMP v pondělí, v podobné akcích však hodlá město hodlá pokračovat pravidelně.   

„Některé z billboardů byly umístěny téměř na vozovkách a představovaly skutečné riziko pro Pražany i majetek. Za součinnosti Městské policie jsme odstranily během víkendu 22 nelegálních rozměrných billboardů. Je neuvěřitelné, s jakou bezohledností byly některé nosiče reklamy umístěny takřka přímo ve vozovce. Řada z nich bránila rozhledu v křižovatkách, některé byly bez dostatečného ukotvení pouze zatlučené do trávníku několika kusy železa. Při nejbližším silném větru mohly zranit chodce nebo způsobit vážnou dopravní nehodu,“ uvádí předseda představenstva THMP Tomáš Jílek, který celý víkend na akci osobně dohlížel.

Nelegální billboardy pracovníci THMP rozmontovali a uskladnili. Majitel nosičů není znám, ale po bližším ohledání by se mohlo jednat o majetek jedné z předních agentur poskytující venkovní reklamní plochy.

 „Odbor hospodaření s majetkem hlavního města Prahy bude následně řešit přestupky v majetkoprávním vypořádání. Pokud se vlastníci přihlásí, městská společnost jim jejich majetek vydá po uhrazení veškerých nákladů, které s vyklizením městských pozemků souvisely,“ doplňuje ředitel odboru hospodaření s majetkem Jan Rak.

You may also like...