Praha spouští unikátní systém osmi webových kamer s interaktivní panoramatickou prezentací

Společnost NetRex, český vývojář cloudových videoplatforem a souvisejících služeb, předala k užívání nový systém 8 webových kamer, včetně platformy pro jejich interaktivní panoramatickou prezentaci, která slouží k podpoře turistického ruchu v Praze. Provozovatelem systému je organizace Prague City Tourism a jeho účelem je představit v reálném čase atraktivní turistické cíle a zároveň podpořit projekt nové návštěvnické karty Prague Visitor Pass.

Využívání webových kamer při podpoře turistického ruchu je trend už několik let. Aktuální snímky nebo videostreamy z místa zahrnují do své online prezentace mnohé hotely, ski areály, destinační agentury i turistická infocentra. Nově spuštěná prezentace Prague City Tourism, kterou zajišťuje společnost NetRex, je však svým rozsahem, estetikou i funkcemi výjimečná i ve světovém měřítku.

Objevujte Prahu s pomocí osmi webových kamer

Základem nově spuštěné turistické prezentace je hlavní kamera umístěná na Petřínské rozhledně, která v pravidelných intervalech vytváří statický panoramatický záběr Prahy doplněný o body zájmu, informace o počasí a interaktivní menu. V něm si lze například zobrazit historicky nejkrásnější záběry, přehrát zrychlené animace nebo poslat e-pohlednici. „Unikátnost prezentace spočívá v tom, že přímo v hlavním záběru lze prokliknout do sedmi samostatných videostreamů z dalších pražských věží, a tak si můžete snadno udělat virtuální prohlídku historického centra v reálném čase. V těchto samostatných videopřenosech jsou vložené další infografiky,“ komentuje David Capoušek, CEO společnosti NetRex.

Na webu i v hotelových televizích

Organizace Prague City Tourism chce se systémem 8 kamer a webovou prezentací dále aktivně pracovat. „Kromě webové verze, kde si každý může otevřít přenos, který ho zajímá, umožníme promítání prezentace na televizorech ve vybraných hotelech. Zde běží v automatickém režimu, kdy se virtuální prohlídka vždy zastaví u vybraných bodů zájmu a zobrazí živé záběry, navíc je v prezentaci QR kód s odkazem na turistickou kartu Prague Visitor Pass,“ říká ředitel IT oddělení Petr Soukup ze společnosti Prague City Tourism. „Hoteloví hosté si tak s použitím svého mobilního telefonu a QR kódu snadno můžou kartu pořídit a zároveň dostanou tipy na zajímavé turistické cíle.

Řešení s potenciálem „nakopnout“ cestovní ruch

Společnost NetRex dodala prezentaci Prague City Tourism jako kompletní řešení, včetně instalace osmi kamer na pražských věžích, a jde o zajímavou kombinaci technologií. Centrální kamera na Petřínské rozhledně AXIS Q3819-PVE vytváří plynulý 180° obraz o rozlišení 14 MP složený ze 4 senzorů. I na dalších věžích se nacházejí kamery švédského výrobce Axis. Hlavní statický záběr s infografikou zajišťuje software Panomax, který využívají turistické destinace po celém světě. Vložené videostreamy se včetně infografik přehrávají v YouTube kanále s pomocí skupiny aplikací CamStreamer nahrané přímo v kamerách. „Nespornou výhodou našeho řešení je nízká cena na instalaci i provoz a nekonečné množství tzv. instancí neboli verzí zobrazení, které si může uživatel – tedy například destinační agentura nebo turistické centrum – sám nastavit, včetně příslušných infografik. Použít lze jak panoramatický záběr Panomax, tak samostatné videostreamy z kamer třeba na YouTube,“ uzavírá David Capoušek.

Hlavní panoramatickou prezentaci Prahy najdete na adrese https://pvp.panomax.com nebo na webových stránkách turistické karty Prague Visitors Pass.

Nové pražské webkamery Prague City Tourism a kde je můžete sledovat:

● Petřínská rozhledna (panoramatická kamera),
● Svatomikulášská městská zvonice (2 kamery),
● Staroměstská mostecká věž (2 kamery),
● Malostranská mostecká věž (1 kamera),
● Věž Staroměstské radnice (1 kamera),
● Prašná brána (1 kamera).
Z čeho se skládá řešení NetRex pro cestování a zážitky:
● panoramatická kamera AXIS Q3819-PVE a fixní kamery AXIS P1448-LE a AXIS P3248-LVE,
● prezentační platforma Panomax,
● balíček streamovacích aplikací CamStreamer v kamerách,
● vzdálený přístup ke kamerám přes cloud video platformu NetRex.

You may also like...