Pražská botanická zahrada vydala novou knihu: Pestrý svět pelargonií

Botanická zahrada hl. m. Prahy uvádí tento týden do prodeje knihu Pelargonie tria autorek Aleny Novákové, Jarmily Skružné a Evy Smržové. Kurátorky trojské botanické zahrady se vydávají po stopách pelargonií, a to nejen těch, které známe z našich zahrad a truhlíků. Díky péči právě těchto odbornic spravuje botanická zahrada v Troji jedinečnou sbírku těchto rostlin. Publikace provází celým světem rodu Pelargonium, seznamuje čtenáře s botanickými druhy i odrůdami, které se u nás běžně pěstují. Autorky radí, jak pelargonie pěstovat, jak o ně pečovat, a také se věnují způsobům jejich množení. Knihu je možné zakoupit v botanické zahradě či objednat na webu www.botanicka.cz. Její cena je 349 Kč.

Svět pelargonií v jedné knize

Kniha Pelargonie přibližuje původ těchto rostlin a jejich výskyt ve volné přírodě. Nabízí přehled druhů – od botanických po běžně pěstované odrůdy. Autorky také nastiňují historii šlechtění pelargonií, zmiňují jejich použití v domorodé medicíně, aromaterapii i parfumérství a radí čtenářům s pěstováním, péčí i množením těchto oblíbených balkónových rostlin. V závěru nechybějí tipy, kam se za pelargoniemi vypravit při cestách po Evropě. 

52 knih s podpisem autorek

Knihu Pelargonie lze zakoupit přímo v pražské botanické zahradě. V současné době, kdy je celý areál z důvodu vládních nařízení zavřený, je na základě objednávky na www.botanicka.cz/pelargonie možné si titul vyzvednout u výdejního okénka nebo si ho nechat zaslat na dobírku. Botanická zahrada hl. m. Prahy zahájila letos 52. sezónu, a tak prvních 52 čtenářů získá knihu i s podpisy autorek 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook a Instagram). Novinky, program plánovaných akcí a další informace najdete také na www.botanicka.cz.

You may also like...