Pražská tržnice ožije během koncertů netradičními prostory a light designem

Beton, břečťan, historizující architektura, opuštěná místa i přehlížená zákoutí. Mezi 14. – 18. zářím oživí Pražská tržnice, pod taktovkou kolektivu Burza#4, pětici svých míst koncerty i light designem v rámci unikátní site specific akce #5 Prostor. Co večer, to jiné místo, umělec a žánr. Seznamte se s Pražskou tržnicí a jejími neokoukanými prostory během vystoupení Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a interpretek klasické hudby Sylvie Schelingerové a Amelie Tokarské. 

„Pražská tržnice je sama o sobě nádherným místem, kde jsme dostali možnost před dvěma lety vytvořit projekt Burza#4, a díky spolupráci s vedením tržnice oživit zapomenutou zahrádku u bývalé jateční burzy. Nyní chceme podobným způsobem poukázat na dalších pět opomenutých míst v areálu a vdechnout jim alespoň na chvíli život. Každé místo si samo říkalo o určitý způsob, žánr a styl – rapový koncert, jemnou hudbu, elektroniku nebo sólo show, prostory budeme postupně odhalovat,“ říká za pořadatele Šimon Kotmel z oblíbené kulturní zahrádky Burza#4. 

Koncerty rozezní například uličku mezi  budovami, kde se dříve porážel  dobytek a prodávalo maso, dnes haly slouží kultuře, neziskovému sektoru a novým technologiím. Příchozí se seznámí také s pozoruhodnou budovou bývalého  skladiště kůží, na jehož rampách se odehraje jedno z vystoupení. Diváci přitom obsadí plochu současného parkoviště, které se však do budoucna má stát novým náměstím v areálu. Další z koncertů proběhne na místě budoucího vchodu do Pražské tržnice. Tyto změny se odehrají dle vítězného návrhu právě probíhající architektonicko-krajinářské soutěže.

Ve spolupráci s platformou pro současnou klasickou hudbu Vážný zájem se chystá speciální koncert  v neorenesanční budově bývalé jateční burzy, která brzy projde rekonstrukcí. Je to tedy na dlouhou dobu poslední příležitost místo navštívit Právě flétnistka Sylvie Schelingerová a harfenistka Amelia Tokarska přednesou v Burze 18. září skladby  Louise Spohra, Gabriela Fauré, Georgese Bizeta nebo Ástora Piazzolly.

„Na jeden večer vytvoříme v Burze slavnostní atmosféru. Koncert vážné hudby si návštěvníci budou moci vychutnat v plné parádě – u stolků a s dobrý vínem. Ten prostor k tomu přímo vybízí. Dlouhodobě nás baví, jak s koncerty klasické hudby pracuje Vážný zájem a jsme moc rádi, že do tohoto nápadu šli s námi,“ dodává Kotmel.

Vstup na všechny koncerty, kromě programu 18. září, je pro veřejnost zdarma.
Facebook událost: www.facebook.com/events/283565493105989

You may also like...