Předávání ocenění WorldStar Awards

(Praha) Více než 350 osob se zúčastnilo na galavečeři spojené se slavnostní ceremonií předávání ocenění WorldStar Awards (WorldStar Awards Presentations & Gala Dinner), pořádané s velkým úspěchem Obalovým institutem Syba, členem WPO. WorldStar Awards je nejvýznamnější globální soutěž na světě, pořádané World Organization Organisation (WPO, www.worldpackaging.org).

Na slavnostním ceremoniálu v Empire Hall Slovanského domu v Praze se zúčastnilo 97 vítězných laureátů z celkem 219 oceněných obalů z 25 zemí.

Ceny byly předávány  jak v tradičně zavedených kategoriích WorldStar – Nápoje, Elektronika, Potraviny, Zdraví a osobní péče, Domácnost, Etiketování a dekorace, Luxusní, lékařské a farmaceutické, Ostatní, Obalové materiály a komponenty, POS a přepravní obaly, tak ve speciálních kategoriích.. V rámci speciálních ocenění byli vyhlášeni vítězové kategorií Cena prezidenta (best-of-the-best) – vrcholné ocenění v soutěži, Udržitelnost, Marketing a Obaly šetřící potraviny.

Best-of-the-best packaging
Je pravomocí Pierre Pienaara, prezidenta WPO udělit nejlepším obalům z nejlepších speciální ocenění PRESIDENT’S AWARD.

GOLD PRESIDENT’S AWARD byla udělena společnosti International Dispensing Corp., China za obal IDC aseptic bag-in-dispenser beverage packaging for food service.

SILVER PRESIDENT’S AWARD byla udělena společnosti Starlite Printers (Far East) Pte Ltd., Singapore za obal 2018 CNY Gift Pack.

BRONZE PRESIDENT’S AWARD byla udělena společnosti JF Packaging(Pvt )Ltd., Sri Lanka za obal Active Packaging system for the Packing Of Prawns.

Foto z tiskové konference: Petr Brodecký

Sustainability, Marketing and Packaging that Saves Food
Zlatým vítězem speciální kategorie Obaly šetřící potraviny, zástupci společnosti SMILEYSYS, Itálie byli během večera přítomni, aby převzali svá ocenění za jejich Drop and Taste – za balení, které má 30% redukci plastů, je dokonale uzavíratelný, přispívá k optimalizaci logistiky a je uživatelsky přívětivý.

Nejvyšší ocenění z pohledu udržitelnosti GOLD Sustainability Award získala firma Jospak Oy Tray, Finsko za obal, který kombinuje nejlepší funkčnost misky z lepenky a plastové víčkovací fólie, obsahuje o 85 % méně plastů, ale stále uchovává čerstvé potraviny, a je také plně recyklovatelný.

Cena Marketing Gold Award byla udělena společnosti Constantia Flexibles International, Rakousko za obal Cat Milk in Aluminum Portion-Packs, mléko pro kočičí miláčky v hliníkových jednoporcových kapslích, trendy balení s jednou porcí, 4 variace, prodloužená trvanlivost, snadné otevírání, snadné dávkování, čisté, hygienické, vizuálně přitažlivé, perfektní a pohodlné balení pro občerstvení domácích mazlíčků.

Podrobné informace o výhercích naleznete na www.worldstar.org