Přednáška Antarktida – nejlepší cesta mého života již dnes v Art-n-Coffee

Zažít Antarktidu představuje unikátní zážitek i poučení zároveň. Spolu s řadou fotografií si můžete poslechnout, jak Antarktidu viděl Vladimír Váchal. Přiblíží faktické informace o místě a osvětlí i několik detailů k terminologii ledovců či doporučí jak fotit v mrazivých podmínkách. Rozhodně to bude zábava s dávkou informací.

Prostě Antarktida

Obrovské plovoucí ledovce, hory zvedající se přímo z moře, vědecké polární stanice i historické základny polárních objevitelů, to vše vytváří neskutečnou atmosféru, kterou můžete zažít jenom zde.

Těžko se popisuje pocit, kdy stojíte na palubě expediční lodi, která míří na Antarktidu. Stojíte, v ruce máte hrnek horkého kakaa, upíjíte a sledujete obří ledové kry, kterým se Vaše loď elegantně vyhýbá. Pozorujete to nádherné přírodní divadlo a těšíte se, že za necelou hodinu budete navlékat kombinézu a velké těžké boty. Vystoupíte z lodi a uděláte několik prvních kroků po pevnině.


Pár dotazů na Vladimíra:

Proč nejlepší cesta tvého života?

Do své cesty na Antarktidu jsem nikdy nezažil kombinaci velice netradiční destinace ve spojení se špičkovým a vysoce kvalitním servisem ze strany společnosti. Dokonalé ubytování na lodi, královská gastronomie a dokonalé zážitky zajištěné profesionální posádkou.

Jaká byla cesta, kterou jsi podnikl na Antarktidu?

Trvala osm dní a proplutí Drakeova průlivu cca den. Spatřit první ledovou kru bylo nezapomenutelné!

Že šlo spíše o luxusní pojetí návštěvy tohoto kontinentu než o divokou expedici do neznáma?

Jednoznačně. Jak jsem již nastínil výše, bylo to luxusní dobrodružství, které mohu jen doporučit. Přijďte si přednášku poslechnout a já věřím, že se tam budete chtít vydat taky!

Jak podobnou cestu prožít z pohledu turisty i posádky lodi?

Obě strany jsou možné. Nechte se na lodi zaměstnat a pozorujte Antarktidu z lodi. Nevýhoda je vyvážena výhodou, že si na rozdíl od platby spíš vyděláte.

28. 11. 2022 od 19 hod., GALERIE & KAVÁRNA Art-n-Coffee

You may also like...