Přední diskontní řetězec Action slaví 30. výročí svého založení

Historie Action se začala psát před 30 lety otevřením malé prodejny v nizozemském městě Enkhuizen. Dnes společnost v 10 zemích zaměstnává přes 65 000 lidí a více než 124 národností. Action je nejrychleji rostoucí mezinárodní diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím v Evropě. Každý týden přibližuje svoji nabídku čítající na 6 000 produktů více než 12 milionům zákazníků svých více než 2 133 prodejen a dalším 8 milionům návštěvníků webové stránky Action.com.

Společnost rychle expandovala také na tuzemském trhu. Jen v roce 2022 bylo otevřeno 23 poboček Action, které zvýšily celkové číslo prodejen řetězce v České republice na 44. Šest z nich se přitom k dnešku nachází v Praze. V prosinci 2022 Action současně přivítal svého 1 000. českého zaměstnance.

Nízké ceny: součást DNA i firemní kultury Action

Za úspěchem společnosti stojí prověřený obchodní model, na kterém je založena i celá firemní kultura Action: neustálé zlepšování, snižování nadbytečných nákladů a vysoce efektivní realizace se zaměřením na jednoduchost a standardizované procesy. Proto je většina prodejen Action umístěna mimo hlavní nákupní třídy, na druhou stranu jsou však vždy snadno dostupné. Nejnižších cen společnost dosahuje díky širokému sortimentu, který zahrnuje 14 vybraných produktových kategorií pokrývajících veškeré potřeby zákazníků a sestávajících jak z každodenních nezbytností pro všechny členy rodiny, tak z domácích či hobby potřeb. Každá položka je přitom dostupná v omezeném množství, přičemž Action se zaměřuje pouze na nejčastěji nakupované produkty. Tím dochází k eliminaci skladových přebytků i zvýšení frekvence prodejů.

V každé zemi najdou zákazníci v regálech prodejen Action téměř totožný sortiment. Petr Juliš, generální ředitel Action pro Českou republiku, říká: „Atraktivní nabídka je základem všeho, co děláme. Jako diskont s nepotravinovým zbožím se musíme držet našich osvědčených postupů a nikdy nezapomínat na to, že zákazník je vždy na prvním místě. A díky tomuto přístupu se k nám také naši zákazníci rádi vracejí.“

Rozdíl v lidech

Petr Juliš dodává: „Action stojí na lidech. Jsme sice diskontní řetězec, na našich zaměstnancích ale nikdy nešetříme. Dbáme na to, aby se u nás cítili dobře, v čemž nám pomáhá tzv. kompletní balíček Action. Kolegové sami říkají, že prostředí, které jim nabízí dobré platové podmínky, umožňuje růst a rozvoj, dává možnost upravovat si pracovní dobu, být podnikaví a nacházet dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, oceňují.“

Action zaměstnává v České republice přes 1 000 lidí. V roce 2022 společnost otevřela prodejny v nových krajích – například v Olomouckém, Karlovarském, Libereckém, Jihomoravském a Jihočeském – a v roce 2023 plánuje pokračovat v dynamickém růstu, včetně přijetí více než 750 nových zaměstnanců.

Během uplynulých 30 let byla společnost Action v každé zemi a každém regionu, kam nově vstoupila, vítána, a to především díky pracovním místům i investicím, které každá její prodejna či distribuční centrum otevírá. Řetězec dává z principu šanci stát se součástí jeho týmu všem bez ohledu na vzdělání nebo původ.

Závazek k udržitelnosti

Coby přední diskontní prodejce vnímá Action udržitelné získávání zdrojů i výrobu jako klíčové prvky svého budoucího a odpovědného růstu.

„Action může hrát významnou roli při zpřístupňování udržitelnějších výrobků všem. Disponujeme rozsahem a příležitostmi, které nám dovolují nabídnout našim zákazníkům kvalitní a odpovědně vznikající produkty za nejnižší ceny. Jako přední diskontní prodejce považujeme za svou povinnost neustále pracovat na zlepšování našich výrobků, našeho dodavatelského řetězce i na snižování naší uhlíkové stopy. A o vše zmíněné se také neustále snažíme,“ dodává Petr Juliš.

You may also like...