Premiéra divadelního recitálu Marta na Letní scéně Musea Kampa

Včera večer se konala první premiéra divadelního recitálu Marta na Letní scéně Musea Kampa. Nová inscenace osvědčeného tvůrčího týmu v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou vznikla k 80. narozeninám Marty Kubišové a zazněla v ní vedle dalších hitů také ikonická Modlitba pro Martu z roku 1968.

Marta Kubišová má za sebou úžasný životní příběh, v němž se ani na okamžik nesklonila před mocí a totalitou. Nikdy nedělala kompromisy, nebo svou situaci neomlouvala otřepanou větou: „Chtěla jsem jen zpívat, tak jsem podepsala…

Léta, která Marta Kubišová strávila v disidentu, byla léta plná nejistoty, strachu a bídy. Díky nim ale také získala více svobody a dobrých přátel. Sice ztratila mnoho privilegií, ale nikdy neztratila samu sebe.

Inscenace Marta je koncipována jako recitál, jednotlivé obrazy ze života Marty Kubišové se prolínají s živou hudbou. Premiéra recitálu zcela zaplnila hlediště Letní scény. Na premiéru se přišla podívat Marta Kubišová a řada dalších hostů jako Jiří Bartoška, Fero Fenič, zpěvák Pavel Vítek, Dana Batulková, Eva Holubová a další. 

Odehrané představení slavilo velký úspěch, poděkování účinkujícím hercům nebralo konce. Marta Kubišová na závěr hercům osobně poděkovala a uvedla, že jí představení inspirovalo k dalšímu psaní.


Druhá premiéra je na programu v neděli 12. června, začíná se vždy ve 20.30. Předprodej vstupenek v síti GoOut a také na webu Letní scény Musea Kampa www.letniscenamuseakampa.cz

Divadelní recitál Marta – obsazení

Marta: Hana Holišová / Berenika Kohoutová
Helena: Sára Sandeva / Zuzana Stavná
Vašek: Jan Cina / Denis Šafařík

Herci v kapele

Klavír: Václav Kopta / Igor Orozovič / Dominik Renč
Kytara: Vojtěch Havelka / Kryštof Mende
Baskytara / kontrabas: Pavel Neškudla / Daniel Šváb
Akordeon: Rozálie Havelková / Anežka Hessová
Alt saxofon: Barbora Kubátová / Marie Štipková
Trubka / tenor saxofon: Jan Meduna / Petr Stach
Housle: Filip Cíl / Petr Vršek
Bicí: Petr Mikeš / Petr Zeman 

Tvůrčí tým

Režie: Adéla Laštovková Stodolová
Scénář: Daniela Sodomová
Scéna: Jaroslav Wertig
Kostýmy: David Janošek
Hudba: Petr Zeman
Dramaturgie: Jana Slouková
Choreografie: Linda Rančáková 
Korepetice: Linda Finková

Pavel Fryml
Foto: 2media

You may also like...