Prestižní soutěž Vizionáři 2022 pro inovativní podnikání a produkty je na spadnutí

Autoři českých inovativních produktů, postupů a služeb mají pouze několik dní na to, přihlásit se do letošního 11. ročníku soutěže VIZIONÁŘ 2022 pro zajímavé projekty. Přihlášky do soutěže se uzavírají 18. listopadu a projekt vyvrcholí slavnostním vyhlášením 6. prosince 2022. Soutěž na podporu invenčních a svého druhu nevšedních nápadů pro české firmy, podnikatele, organizace a samotné autory pořádá nevládní neziskové sdružení CzechInno. Výhercům přinese nejen publicitu, ale i významnou podporu v dalším rozvoji jejich produktu.

Porota složená ze zástupců inovačního podnikání, akademické a vědecké obce i státní správy každý rok hodnotí přihlášené nápady a inovace a vybírá z nich ty, které pomáhají k efektivnějšímu podnikání či zkvalitnění služeb ve firemní i veřejné sféře. „Úroveň přihlášených projektů každým rokem stoupá a my se opět těšíme na to, až zblízka poznáme nové nápady z letošního ročníku. Jsme hrdí na to, že se díky nám dostanou na výsluní moderní české produkty, které mají světový potenciál,“ říká Tereza Šamanová, výkonná ředitelka sdružení CzechInno a hlavní analytička projektu Vizionáři a dodává: „Zájemci o soutěž se však nemusí obávat toho, že jejich nápad nutně potřebuje být realizován pouze prostřednictvím nejrůznějších drahých technologií. Uspět mohou i nápady zpracované relativně jednoduchou formou. Jde o originalitu a samozřejmě chuť soutěžit“.

Do VIZIONÁŘE je možné přihlašovat zajímavé produkty a služby různých organizací. Soutěž jim přináší jedinečnou možnost dostat se do povědomí co nejširší veřejnosti, získat mediální podporu, poradenství a kontakty, včetně zapojení se do systému na podporu inovací v Česku.

V minulém ročníku se Vizionářem 2021 stalo šest subjektů. Z oblasti stavebnictví zaujala společnost Červenka Consulting s.r.o. se softwarem ATENA pro modelování 3D tisku betonových konstrukcí, dále Fyzikální ústav AV ČR za centrum HiLASE a jeho světově nejvýkonnější Pulzní laser pro medicínské, průmyslové a vesmírné aplikace. Titul si vysloužila i společnost OptiSOlutions s.r.o. za přínos pro oblast průmyslové výroby a ochrany zdraví pracovníků. Technologický, ekonomický a společenský přínos ocenila porota u společnosti SYNPO a.s., která zabodovala Komplexem inovací založených na modifikaci chemických substancí, a posledními dvěma Vizionáři se loni staly společnosti ŠMT a.s. se svým Multifunkčním pracovištěm S-200 MT pro obrábění složitých výrobků a VIA ALTA, a.s. se systémem POLYBET zaměřeným na technologii výroby kompozitních výrobků z odpadních plastů a inertních plniv.

Osobností projektu Vizionáři byl loni vyhlášen Ing. Tomáš Mocek, Ph.D., vedoucí centra HiLASE Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, a to za svůj dlouhodobý přínos v oblasti propojování aplikovaného výzkumu v oboru laserových technologií s potřebami praxe.

Odborná porota rozdává také čestná uznání, kterých se v loňském ročníku dočkalo deset přihlášených projektů.

 

You may also like...