Připravte si osvěžující perlivé maliny se SodaStream

Za neoficiální českou královnu letního ovoce je téměř jednoznačně považovaná malina. Pokud i vy milujete její lahodnou chuť a nezaměnitelné aroma, nabízíme vám hned tři originální malinové recepty na osvěžující letní drinky. 

Proč maliny s bublinkami?

Tajemství svěžesti každého letního drinku tkví v jiskřivém akcentu bublinek. Proces sycení  vody oxidem uhličitým dodává nápoji jemnou kyselost, která je způsobená reakcí CO2 a vody. Ale hlavním důvodem, proč je právě perlivá voda součástí většiny míchaných nápojů, je schopnost bublinek CO2 zintenzivnit chuťový zážitek z použitých ingrediencí. Praskající bublinky CO2 totiž „přenášejí“ aromatické složky až k čichovým receptorům, což zároveň zintenzivňuje vnímání chuti. Když maliny či jakékoli jiné ovoce před přípravou míchaného nápoje jemně rozmačkáte, přidáním čerstvé perlivé vody se aromatické i chuťové složky krásně rozvinou a výsledná chuť drinku bude plnější a intenzivnější.

Jak na to?

Při přípravě receptů jsme zvolili „PET free postup“ a použili jen čerstvě přichystanou perlivou vodu z výrobníku SodaStream. Na rozdíl od balené sycené vody tak máte kromě snížení spotřeby jednorázových plastů i záruku její čerstvosti.

Intenzitu naperlení vody můžete regulovat v závislosti na typu výrobníku počtem stlačení. Pro míchané nápoje bez alkoholu, které pijí i děti, se doporučuje zvolit spíš jemnější sycení, naopak pro alkoholické drinky můžete vodu naperlit na maximum.

V rozpisu receptů uvádíme dávkování na jeden pohár s objemem cca 2,5 dl i litrovou karafu, do které můžete udělat malinovou limonádu pro větší společnost. Na konci každého receptu je uvedena i jeho varianta přípravy s alkoholem.

Malina s tonikem 

4 ks malin (16 ks/litr), 10 cl toniku (35 cl/litr)
2 cl yuzu pyré (7 cl/litr)
15 cl perlivé vody z výrobníku SodaStream (52,5 cl/litr)

Na ozdobu: růžový grep, rozmarýn

Postup:

Ve sklenici rozmačkejte maliny a smíchejte s yuzu pyré. Zalijte doporučeným množstvím toniku a perlivé vody. Nakonec vše důkladně promíchejte, ozdobte růžovým grepem a rozmarýnem.

TIP SodaStream: Dokonalé „PET free“ verze tohoto drinku dosáhnete použitím příchutě Tonic od SodaStream. Smícháním příchutě s perlivou vodou můžete připravit až 12 litrů oblíbeného hot nápoje.

Alkoholická varianta receptu: K ingrediencím přidejte 4 cl ginu na jeden pohár nápoje

Malina s mangem a citrusy 

2 cl malinové příchutě SodaStream (11 cl/litr)
1 cl citronové šťávy (5,5 cl/litr)
mango, 4 ks malin
Limeta rozkrájená na čtvrtiny
15 cl perlivé vody z výrobníku SodaStream (82,5 cl/litr)

Na ozdobu: máta, mango

Postup:

Ve sklenici rozmačkejte mango a maliny, přidejte malinovou příchuť a citronovou šťávu.  Vložte rozkrájené limety, vše zalijte perlivou vodou a promíchejte. Nápoj ozdobte mátou a kouskem manga.

Alkoholická varianta receptu: K ingrediencím přidejte 4 cl rumu na jeden pohár nápoje

Malina s lesním ovocem 

2cl malinového sirupu SodaStream (11 cl/litr)
3 ks malin (12 ks/litr), 2 ks ostružin (8 ks/litr)
4 ks borůvek (16 ks/litr), 2 cl limetové šťávy (5,5 cl/litr)
15 cl perlivé vody z výrobníku SodaStream (82,5 cl/litr)

Na ozdobu: ostružina, borůvka, limeta

Postup:

Do sklenice dejte veškeré ovoce a důkladně rozmačkejte. Přilijte malinový sirup a limetovou šťávu. Směs zalijte perlivou vodou a důkladně promíchejte. Na špejli napíchněte ostružinu, borůvku a limetu a ozdobte s ní nápoj.

Alkoholická varianta receptu: K ingrediencím přidejte 4 cl vodky na jeden pohár nápoje

You may also like...