Prodej štědrovečerních kaprů u obchodů Tesco

Stejně jako v předchozích letech, i letos si můžete vybrat svého vánočního kapříka v kádích u obchodů Tesco. Prodej bude zahájen 20. prosince a potrvá do 23. prosince v časech od 8:00 do 20:00 hodin u všech hypermarketů (vyjma obchodu v Aši), Obchodních center Tesco a vybraných supermarketů v celé ČR.  Na některých místech bude prodej probíhat i na Štědrý den do 10:00. Tuto informaci je ale nutné na místě předem ověřit.

Prodeje kaprů obecných před obchody Tesco v průběhu posledních dnů před Štědrým dnem každoročně stoupají. „Čeští zákazníci mají zájem hlavně o kapry vážící okolo tří kil, to je v Česku nejpreferovanější váha kapra. Většina z nich neřeší, zda se jedná o takzvaného šupináče nebo lysce,“ říká Lukáš Borozidis, prodejce kaprů. Cena kaprů bude korespondovat s cenou obvyklou v daném městě, ale bude cca o 5 až 10 Kč za kg vyšší než v loňském roce. Kopíruje to celorepublikové navýšení nákladů. Nejvíce kaprů se tradičně prodá mezi 22. a 23. prosincem, a to až 75-80 %. „Stále více zákazníků si nechá kapra zpracovat, nechtějí už si doma dělat nepořádek. Výrazně také ubývá lidí, kteří by si brali kapra živého,“ dodává Lukáš Borozidis.

Přímo v obchodech Tesco budou k dostání další druhy ryb, které jsou součástí standardní nabídky Tesca. Pokud tedy nemáte rádi kapra, můžete si pochutnat například na lososovi, tresce, candátovi, tuňákovi či pražmě. „Mezi nejprodávanější druhy patří pochopitelně kapr a losos. Ryby prodáváme již upravené pro zákazníka, tedy jako porce, půlka, filet, ryba kuchaná. V letošním roce jsme se zaměřili hlavně na baleného porcovaného kapra, protože je to pro zákazníky jednodušší na přípravu. To je i trend, který pozorujeme, že zákazník preferuje již předpřipravené ryby, které nemusí pak složitě kuchat či očišťovat a porcovat,“ dodává Václav Koukolíček, mluvčí společnosti Tesco.

Venkovní prodej živých kaprů bude před těmito obchody Tesco: 

Bechyně

Kladno

Praha Zličín

Boskovice

Klášterec nad Ohří

Prostějov

Brandýs nad Labem

Klatovy

Přelouč

Brno Heršpice

Kolín

Přerov

Brno Julianov

Kopřivnice

Přerov Komuna

Břeclav

Kralupy nad Vltavou

Příbram

Čelákovice

Kroměříž

Rajhrad

Česká Třebová

Kutná Hora

Rakovník

České Budějovice

Litvínov

Roztoky u Prahy

Český Krumlov

Mariánské Lázně

Rychnov nad Kněžnou

Český Těšín

Mělník

Říčany

Děčín

Mladá Boleslav

Sokolov

Dolní Břežany

Most

Stochov

Duchcov

NC Praha Eden C4

Sušice

Dvůr Králové

Nový Jičín

Tábor

Frýdek-Místek

OC Karlovy Vary

Tachov

Havířov

OC Opava

Trutnov

Holešov

OC Plzeň Rokycanská

Třinec

Hostivice

Olomouc

Uherské Hradiště

Hradec Králové Futurum C4

Ostrava Hrabová

Uherský Brod

Hradec Králové Rašínova

Ostrava Třebovice

Uničov

Cheb

Ostrov nad Ohří

Ústí nad Orlicí

Chotěboř

Písek

Valašské Meziříčí

Chrudim

Plzeň Borská Pole C4

Vlašim

Ivančice

Poděbrady

Vysoké Mýto

Jaroměř

Pohořelice

Vyškov

Jičín

Praha Černošice

Žatec

Jihlava

 

 

Jirkov

 

 

Kamenice/Želivec

 

 

Karviná

 

 

 

You may also like...