Projekt Honest Říčany vyhrál Cenu veřejnosti v soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2019

Stavební projekt Honest Říčany, který je založený na rozsáhlé rekonstrukci bývalé administrativní budovy Alfa Tower v Říčanech u Prahy, získal ocenění v prestižní soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2019. Konkrétně vyhrál Cenu veřejnosti, která jej označila za nejzdařilejší koncept 18. ročníku celostátní soutěže.

Projekt s názvem Honest Říčany po rozsáhlé rekonstrukci nabídne 140 ubytovacích apartmánů i další nebytové prostory, ve kterých se plánuje coworkingové centrum či wellness a fitness. Předpokládaný termín zahájení rekonstrukce je třetí čtvrtletí 2021, stavba by měla být dokončena zhruba ve druhém čtvrtletí roku 2023. Celkové investiční náklady projektu přesáhnou 300 milionů korun a půjde tak o jednu z největších investic v lokalitě v daném segmentu za poslední roky. 

„Jsem moc rád, že jsme získali právě tuto cenu, náš projekt je totiž určen primárně pro veřejnost. Toto ocenění je pro nás velkým zadostiučiněním a důkazem, že jsme se vydali správným směrem a klienti se v nové budově budou cítit dobře,“ říká Tomáš Wildt ze společnosti Vihorev Group.

Šetrně a ekologicky 

„Projekt je pro nás velkou výzvou, nejen kvůli nestandardnímu řešení ocelové konstrukce, která je v nevyhovujícím stavu a bude muset být sanována, ale i kvůli ekologickým zátěžím, protože při výstavbě budovy byly v sedmdesátých letech použity například takové materiály, jako je azbest. Zrekonstruovaná budova nabídne velmi ekologický koncept, jehož součástí bude například využití takzvané. šedé vody, což je zatím stále poměrně opomíjená záležitost, nebo předehřev teplé užitkové vody pomoci výměníku. Nejen díky těmto technologiím budeme výrazně šetřit na provozních nákladech,“ popisuje Tomáš Wildt ze společnosti Vihorev Group.

You may also like...