Projektory Panasonic obklopují návštěvníky výstavy Frameless uměním

Tvůrci výstavy Frameless, největší digitální imerzivní výstavy ve Velké Británii, se rozhodli „osvobodit umění“ na ploše téměř 3 000 metrů čtverečních (30 000 čtverečních stop) v londýnském Marble Arch. Věděli, že volba technologického partnera pro tento ambiciózní projekt bude rozhodující.

Za cíl si dali vytvořit pohlcující zážitek, který nadchne a inspiruje návštěvníky všech věkových kategorií. Výstava Frameless využívá více než 50 nejmodernějších projektorů, čímž pozvedá tradiční umění na zcela novou úroveň. Celý zážitek doprovází mix dechberoucí klasické a moderní hudby přenášené pomocí 158 nejmodernějších reproduktorů s prostorovým zvukem.

Průlomové techniky používané v galeriích zahrnují zrcadla nebo zabalení projektorů do zrcadlové fólie, aby se dosáhlo vizuálního efektu nekonečna. Pomocí šestistranné projekce se návštěvníci ocitnou v srdci téměř sférické krajiny, moře nebo městské džungle a díky poloprůhledným obrazovkám se mohou ztratit v temné místnosti s bludištěm z uměleckých děl.

Konkurenční testování

Tvůrci výstavy Frameless spolupracovali s integračním partnerem a odborníkem na živé akce a pohlcující zážitky společností Creative Technology, aby otestovali schopnosti nejnovějších projektorů na trhu. Uspořádali konkurenční „přestřelku“ mezi třemi předními výrobci projektorů.

„Úspěch projektu plně závisí na kvalitě pohlcujícího zážitku, který návštěvníkům nabízíme,“ říká Simon Kentish, technologický ředitel výstavy Frameless. „3čipové DLP projektory Panasonic nás zaujaly na první pohled, jakmile jsme je viděli v akci. Jsou jasným lídrem v kvalitě obrazu a spolehlivosti.“

Originální technologie čtyřnásobného pixelu společnosti Panasonic v projektorech RQ22K a RQ35K promítají ohromující 4K+ vizuální efekty při svítivosti 20000-30500 lumenů. Projektory poskytují jednotnost jasu i barevného výkonu, což umožňuje bezproblémové prolnutí obrazu. Tím se zabrání ruchům nebo nedokonalostem, které by mohly přerušit propojení diváka s uměleckým dílem.

Kromě pohlcujícího zážitku, který výstava Frameless nabízí, je také social-media friendly. To znamená, že promítané snímky může návštěvník snadno zachytit na video nebo fotografie a sdílet je na sociálních sítích. „Možnost návštěvníků sdílet obrázky a videa velkolepého promítaného umění na sociálních médiích byla důležitým marketingovým faktorem,“ vysvětluje Kentish. „Mnoho projektorů promítá obrazy, které se nedají fotoaparátem dobře zachytit. Obraz z projektorů společnosti Panasonic vypadal na snímku ještě lépe než ve skutečnosti, pokud to ještě vůbec jde!“

Dalším důležitým hlediskem byla spolehlivost. Načasování bylo těsné; výstavba celého výstavního prostoru trvala déle než rok. Audiovizuální technika se instalovala, zatímco na místě konání bylo stále hodně stavebního prachu. Významná londýnská atrakce vyžadovala projektory, které by promítaly poskytovaly velkolepé obrazy den co den pro vysoce profilovanou londýnskou atrakci. Konstrukce bez filtru a prachotěsný optický systém spolu s vysoce výkonným chladicím systémem zajišťují, že projektory poskytují 20 000 hodin skutečného bezúdržbového používání.

Výstava Frameless využívá také řadu projektorů Panasonic MZ16, která poskytuje dlouhotrvající jas a vynikající barevný výkon při svítivostech 10 000 lm (MZ10k), 13000 lm (MZ13k) a 16000 lm (MZ16k). Tato 3LCD technologie poskytuje živý obraz v HD kvalitě. Spolehlivost zajišťují kapalinou chlazené laserové diody a uzavřené fosforové kolo, které chrání projektor před vniknutím prachu a zajišťuje dlouhou životnost jasu.


Více než 50 projektorů od společnosti Panasonic přenáší umělecká díla skrze 479 miliony pixelů a 1 milion lumenů jasu a živých barev. Umění na návštěvníky čeká na každém milimetru výstavního prostoru. Návštěvníci se nedívají na obraz, jsou uvnitř obrazu. Obklopují je tahy štětce, záblesky barvy a nekonečná inspirace. Mohou zažít skutečně ohromující kvalitu obrazu ve čtyřech pohlcujících veřejných galeriích, stejně jako v páté galerii věnované firemním a vzdělávacím akcím.

80 % projektorů používá objektivy společnosti Panasonic s ultrakrátkou projekční vzdáleností (UST) pro vytvoření neuvěřitelných efektů. Tyto speciální čočky umožňují skrytí projektorů ve stropech, aby neodváděly pozornost od jedinečné iluze, a promítání v neuvěřitelných úhlech pro obklopení návštěvníka uměleckými díly bez rušivých stínů.

„Tvůrci obsahu posunuli možnosti projektorů na jejich hranice. Neuvěřitelné vlastnosti projektorů Panasonic a periskopových UST objektivů nám umožnily vytvořit zcela pohlcující zážitky jak ve velkých (až 9 m vysokých), tak v minimalistických prostorech,“ říká Kentish. „Nic mě netěší víc, než stát u vchodu do jedné z galerií a sledovat, jak milovníci umění, rodiny a děti komunikují a užívají si pohlcující zážitky v místnosti. Radost na jejich tvářích je pro mě úžasná zpětná vazba a je to kombinace umění, tvorby obsahu, projekce a zvuku, která to umožnila.“

You may also like...