První terénní pneumatika Bridgestone run-flat

Společnost Bridgestone vyvinula jako partner značky Lamborghini první terénní pneumatiku run-flat na světě pro supersportovní Huracán Sterrato.

Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 má specifickou konstrukci poskytující řidičům modelu Huracán Sterrato maximální potěšení z jízdy, všestrannost a schopnost přizpůsobit se jakýmkoli podmínkám a povrchům na silnici i v terénu. Na zakázku vyvinutá pneumatika je první terénní pneumatikou pro supersportovní vozy na světě disponující technologií run-flat umožňující řidičům pokračovat bezpečně v jízdě dokonce i po průrazu pneumatiky – s nulovým tlakem tak mohou ujet vzdálenost 80 kilometrů rychlostí 80 km/h. Technologie RFT tak dodá řidičům při řízení tohoto terénního supersportovního vozu jedinečný pocit jistoty na všech druzích silnic a cest.


Pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002, vyvinutá a vyráběná v Evropě, má nové složení směsi, které optimalizuje adhezi. V hluboké šotolině a blátě je zvýšená přilnavost díky specifické ramenní oblasti. Optimalizován byl také dezén běhounu zajišťující nejlepší možnou ovladatelnost a provozní vlastnosti ve vysokých rychlostech bez kompromisů přilnavosti v terénu.

Bohumil Brejžek
Foto: Bridgestone

You may also like...