Radnice Prahy 13 poděkovala dobrovolným hasičům za pomoc Ukrajině

Vedení městské části Praha 13 dnes předalo dobrovolným hasičům z Třebonic a Stodůlek šek na 38 tisíc korun a poděkovalo jim za jejich aktivní pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. 

Dobrovolní hasiči z Prahy 13 se v únoru okamžitě zapojili v rámci krajského centra do pomoci válečným uprchlíkům. Autobusem a dvěma tranzity, které obvykle používají pro vlastní aktivity, převáželi příchozí rodiny do ubytovacích zařízení. 

Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat členům obou místních jednotek dobrovolných hasičů. Jejich nasazení a okamžité zapojení se do pomoci ukrajinským uprchlíkům před válkou, je úctyhodné. Najezdili stovky kilometrů a bez ohledu na čas se postarali o desítky lidí, které z domovů vyhnala válka. Je mi ctí se s nimi opět setkat a poděkovat osobně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Finance mohou dobrovolní hasiči použít podle svého uvážení, ať už na pohonné hmoty, nebo nákup vybavení. Sami ví nejlépe, co je v této době nejvíce třeba.“ 

Symbolický šek za celé vedení radnice Prahy 13 předal zástupcům dobrovolných hasičů starosta David Vodrážka, radní Aneta Maršálová Ečeková a Vít Bobysud, předseda výboru pro Agendu 21.

You may also like...