Rekordní výtěžek: Václavské Vánoce vynesly neziskovým organizacím 700 tisíc korun

Navštívili jste loni Václavské Vánoce? Pokud ano, jistě jste si všimli velkého zájmu o populární vánoční trhy v horní části Václavského náměstí. I díky množství lidí, kteří si dorazili vychutnat skvělou vánoční atmosféru v centru města šlo předpovídat, že projekt Podpoř dobro by letos mohl znamenat pro neziskové organizace příjemný přivýdělek. Realita však předčila i ta nejdivočejší očekávání organizátorů. Celkový výtěžek činí 700 tisíc korun a původní rekord byl tak překonán o více než 300 tisíc! Sečteno podtrženo vynesly vánoční a velikonoční trhy pořádané Sdružením Nového Města pražského ve prospěch neziskových organizací a chráněných dílen již téměř 4 miliony korun.

„Už z průběhu vánočních trhů jsme byli vážně nadšeni. Vzhledem k nejistotě, zda se nám vůbec podaří letošní ročník uspořádat, to pro nás bylo obrovské zadostiučinění. A to se ještě výrazně znásobilo, když jsme se dozvěděli výši vybrané částky v rámci projektu Podpoř dobro. Nejen samotní návštěvníci, ale i všichni ti, kteří se zasloužili o bezproblémový chod Václavských Vánoc, zaslouží velké poděkování a kdybych mohla, každému z nich vyseknu osobní poklonu,“ shrnuje dojmy pořadatele Monika Vlková, projektová manažerka SNMP.  Druhým dechem děkuje i neziskovým organizacím, které své řemeslné dárky během více než měsíce trvání nabízely. 

A ty jsou z průběhu akce více než nadšené. „Účast na Václavských Vánocích nám pomohla nastartovat činnost v novém roce. Pevně věříme, že se jejich tradice i do budoucna zachová. Určitě nejsme jedinou organizací, které tímto způsobem pomáhají. Ještě jednou za všechno moc děkujeme,“ uvádí Zuzana Černá z Chráněné dílny INSPIRACE, pravidelného účastníka tradiční akce. „Podařilo se nám získat krásné peníze a moc děkujeme, že jsme mohli být součástí. Pokud by to vyšlo i příští rok, bylo by to úžasné,“ neskrýval spokojenost s průběhem akce letos debutující canisterapeutický spolek Léčivé tlapky z.s. Celkem se svými řemeslnými výrobky v rámci projektu „Podpoř dobro“ prezentovalo během šesti týdnů rekordních 13 neziskovek a chráněných dílen.

A ty nebyly jediné, komu se na Václaváku pomáhalo. I díky spolupráci s Městskou části Praha 1 se na Štědrý den rozlévala v prostoru trhů rybí polévka, o kterou byl jako každý rok obrovský zájem. Vedle paní starostky Terezie Radoměřské byl jedním z hlavních servírujících i předseda výboru Sdružení Nového Města pražského Jan Kotrbáček, který si centrum města bez vánočních trhů nedovede představit. „Kouzlo Václavských Vánoc tkví především v pomoci druhým. O tom je i samotná podstata vánočních svátků a já jsem moc rád, že se v tomto magickém období můžu opakovaně účastnit v srdci metropole téhle skvělé akce, na které se vždy potkám s úžasnými lidmi,“

Ani čtrnáctý ročník Václavských Vánoc se nemohl obejít bez mnoha kapel a pěveckých uskupení, které ještě posunuly svou vysoko nasazenou laťku výkonnosti z let minulých a pomohly vytvořit v horní části Václavského náměstí parádní sváteční atmosféru. „Všichni účinkující si zaslouží velké poděkování. Současně je třeba vzhledem k předvedeným výkonům, ale i velkému množství diváků, které do prostoru trhů přilákali, vyzdvihnout jejich výrazný podíl na dalším úspěšném ročníku,“ uzavírá za pořadatele letošní ročník Monika Vlková.

You may also like...