Restaurace Benjamin zahalená v listí

Michelin doporučuje po světě ty nejlepší. Jednou z vyvolených je i fine dining restaurace Benjamin v pražských Vršovicích. Myšlenka se stala realitou a česká gastronomická scéna se rozrostla před 4 lety o unikátního fine diningového člena a tím je Benjamin. Tato restaurace skrývá hodně emocí a obrovský potenciál. Je totiž absolutně jiná. Interiér titěrný na prostor a přesto vzdušný, navíc nad hlavou se stromem plným emocím. Sociální restaurační koncept kráčející mezinárodním směrem. 

Benjamin v čele se Štěpánem Návratem (executive chef) a Jakubem Červenkou (head chef) mění menu sezóně po položkách. Každý servis od středy do soboty vždy od 18:30 má řád. Nejde o byznys ale gastronomický počin. Zážitek v pražských Vršovicích ve fine dining kvalitě je neuvěřitelně opojný. Kdo by se nezamiloval do chodu jménem Rajčata, které doplňují libeček a brynza. Nesmí chybět sezónní Dýně v doprovodu pohanky, zelí a tamari. Rybí pokrm zastává Siven s koji, jikry a bezinkou. Silný a svérázný Zajíc skáče v doprovodu švestek, perníků a lokší. 8-mi chodová degustace je zážitkem s elegancí a mezinárodním vkusem.

Kdo chce zažít hřejivý gastronomický podzim, měl by ochutnat podzimní menu v restauraci Benjamin. Díky tomu, že každý servis je omezen na 10 osob, doporučujeme včasnou rezervaci. Dalším chodem, který se během podzimu objeví bude daněk. Je na co se těšit.

You may also like...