Robert Šlachta vstupuje do politiky, založil hnutí Přísaha

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta založil hnutí Přísaha a vstupuje na politickou scénu. Hnutí a svoje spolupracovníky představil na dnešní tiskové konferenci.

„Vím přesně, na co teď myslíte. Proč? Proč chce bývalý polda, šéf ÚOOZ jít do politiky. Rozumím vám. Vím přesně, co tím chcete říct. Mnozí si myslí, že politika je smutný cirkus. Většina z vás, že to je totální bahno. A já vám to neberu….

… 30 let jsem pracoval pro stát a pro naše lidi. Pracoval jsem na tom, aby spravedlnost platila pro všechny. Pro úplně obyčejné lidi, kteří chodí do práce, platí složenky a večer chtějí uložit své děti spát s tím, že to celé má nějaký smysl. Že jsou jasná pravidla, která platí pro všechny a je jedno kde žijí a kolik berou.

Chci spravedlivé Česko, a jdu do politiky. Zakládám politické hnutí. Bude se jmenovat Přísaha.“ řekl Robert Šlachta.

Své hnutí financuje sám, nechce být vlastněn: „Nemám peníze. Nestojí za mnou žádný podnikatel, žádný miliardář a jak víte, ani já žádný miliardář nejsem. Jak asi víte, protože 30 let jsem sloužil pro stát. Takže jsem si na to s mým dlouholetým kamarádem Tomášem Sochorem vzal půjčku. Ano slyšíte dobře. Na to, abychom se mohli ucházet o hlasy voličů ve volbách jsem si vzal půjčku“, pokračuje Šlachta.

Prosazovat chce potírání korupce, přijetí zákonu o lobbingu, zrychlenou práci soudů. „Chci, aby se Policie kompletně odstřihla od jakéhokoliv politického tlaku a aby policajti mohli dělat to, k čemu jsou určení“, uvedl dále Robert Šlachta. 

Vzhledem k současné pandemické situaci bude pořádat setkání s veřejností formou drive-in debaty, kdy účastníci přijedou na setkání auty. Podobně, v drive-in petičním stánku, bude možné i podepsat petiční archy. 

Foto: archiv Roberta Šlachty

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...