Roger Federer se stal propagátorem švýcarské turistiky

Po letech, kdy Švýcarsko reprezentoval svými excelentními sportovními výkony na tenisových kurtech a přátelským, skromným chováním, se Roger Federer stal oficiálním ambasadorem švýcarského turismu. Uzavřel dlouhodobou spolupráci se švýcarskou národní centrálou pro cestovní ruch Switzerland Tourism (ST) se společným cílem: Přilákat hosty k návštěvě Švýcarska s jeho energizující přírodou.

Globální propagace Švýcarska

Roger Federer a Switzerland Tourism budou společně rozvíjet aktivity v rámci globální propagace Švýcarska. Tato podpora je v současné době velmi potřebná, neboť se Švýcarsko potýká s největší krizí turistického ruchu od druhé světové války. „Switzerland Tourism sdílí s Rogerem Federerem nespočet hodnot,“ říká CEO ST Martin Nydegger a dodává: „Navázání tohoto partnerství je pro nás jedinečnou a velmi významnou příležitostí, jak učinit změny, zotavit se z výzev posledních měsíců a vydat se na další cestu s mnoha milníky.“

Představitelé ST jsou přesvědčení, že nikdo není lépe připraven na pomoc švýcarskému turismu, než uznávaná švýcarská ikona. „Je to dokonalá shoda, protože Švýcarsko a jeho panenská příroda jednoznačně přispěly k Rogerově nebývalé kariéře,“ uvádí Nydegger.  Jeho slova potvrzuje sám Federer ve společném rozhovoru, kdy uvedl: „Vždycky jsem měl pocit, že kdykoli vstoupím na hřiště, zastupuji Švýcarsko. Kdykoliv je tam moje jméno, hned vedle je švýcarská vlajka. Jsem na to velmi hrdý celých dvadvacet let, co jezdím na turnaje, a vždycky to tak bude. Spojit nyní síly s ST je tak pro mě logickým krokem.“

Energie ze švýcarské přírody

Komunikace aktivit bude zahájena v průběhu dubna se zaměřením na evropská města následovaná USA a Asií. Série atraktivních a krátkých klipů představí Rogera Federera nabitého švýcarskou přírodou a na webovém portále MySwitzerland.com budou moci návštěvníci objevovat Švýcarsko Rogerovýma očima. Představí zde svá oblíbená místa, švýcarské TOP lokace, ale i tajné tipy. „Projel jsem celý svět, ale mým oblíbeným místem vždy zůstává Švýcarsko. Je to země, po které se mi při cestování nejvíc stýská,“ přiznává Roger Federer.

Roger Federer má velkou motivaci podporovat svou rodnou zemi a bude tak činit pro dobročinné účely. Finanční prostředky za jeho působení v roli ambasadora ST obdrží Nadace Rogera Federera podporující znevýhodněné děti ve Švýcarsku.

Bohumil Brejžek
Foto: Switzerald Tourism

You may also like...