Rok 2022: Působivé výsledku Opelu v automobilových soutěžích

Opel v letošní sezóně doslova elektrifikoval mezinárodní rallye. ADAC Opel e-Rally Cup se etabloval jako světově první rallyový značkový šampionát elektromobilů a opět se rozrostl. Týmy z Německa, Rakouska, Finska, Švédska, Rumunska, Velké Británie a Nizozemska bojovaly o body, poháry a ceny s technicky identickými vozy Opel Corsa-e Rally.

Sedm náročných automobilových soutěží v Německu, Rakousku, Francii a Nizozemsku ukázalo vysoký mezinárodní význam průkopnické práce dlouholetých partnerů – automobilky Opel a autoklubu ADAC. „Zájem o šampionát ADAC Opel e-Rally Cup se ve srovnání se sezónou 2021 výrazně zvýšil,“ říká ředitel divize Opel Motorsport Jörg Schrot a dodává: „Obracejí se na nás týmy i organizátoři z celé Evropy a sondují možnosti začlenění do poháru ADAC Opel e-Rally Cup. Náš elektrický soutěžní speciál Corsa-e Rally slouží jako měřítko pro novou kategorii Rally5 s elektrickým pohonem, kterou v současnosti připravuje Světová automobilová federace FIA. Dokázali jsme, že elektromobily dokážou soutěžit, a ukázali, jak funkční a efektivní může tento projekt být – od nabíjecí infrastruktury až po bezpečnostní koncept. A ve vývoji našeho konceptu budeme pokračovat i nadále!


ADAC Opel e-Rally Cup v roce 2023

Pro příští sezonu má šampionát ADAC Opel e-Rally Cup naplánováno osm kol, z nichž minimálně čtyři se pojedou v evropských zemích mimo Německo. Vyhlášení výsledků celého seriálu je naplánováno na začátek prosince 2023 na autosalon v Essenu.

Bohumil Brejžek
Foto: Opel

You may also like...