Sebastian vydává píseň a videoklip Prach, nově s Universal Music

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků svojí generace Sebastian představuje novou píseň Prach, která je zároveň jeho prvotinou ve spolupráci s vydavatelstvím Universal Music. „Máme cíle, máme ambice a chceme navázat na naše úspěšné období, a to s novým týmem lidí, kteří na tom s námi budou pracovat. Byl to velký krok ale tak nějak vnitřně cítíme, že to tak mělo být,“ komentuje začátek nové éry Sebastian. Na písni Prach spolupracoval s libereckým rodákem Lipem, s nímž měl společnou píseň v plánu roky. „S Jonášem jsme chtěli udělat song už v minulosti, ale nikdy nepřišla ta správná chvíle. Tady se to přímo nabízelo a přišlo mi to jako správné a rozumné řešení,“ říká Sebastian. Road movie videoklip vznikl za spolupráce Jonáše LIPA Červinky jakožto režiséra, Jakuba Mahdala, který stojí za kamerou a střihem, a brilantnímu výkonu mladé herečky Martiny Babišové.

Cesta k písni Prach vede přes producenta a muzikanta Ondřeje Turtáka, který s Lipem i Sebastianem dlouhodobě spolupracuje. Ten na jaře přišel s instrumentalem, který svou nadupanou energií zaujal Lipa, a tak k němu napsal text, jak říká: „s trochu jinou poetikou, než kterou se Sebastian dosud prezentoval. Trochu rock, trochu country a do toho metafora vztahu jakožto nikdy nekončícího zápasu. Bavilo mě to tak, že jsem k tomu nakonec dopsal i svůj rapový part. Séba pak ještě přispěl super melodickými linkami a vznikl song, se kterým jsme všichni spokojení,“ komentuje Lipo. 

Natáčení videoklipu byla skvělá týmová práce. Lipo, který klip režíroval, od začátku věděl, že relaci láska-válka bude chtít zhmotnit v konkrétním příběhu, „a tak mě napadl děj téhle krátké road movie, která má pro mnohé možná trochu nečekané vyústění. Chtěl jsem diváka donutit sledovat video až do samého konce a nechat ho tipovat, jak to se Sebastianem dopadne,“ říká režisér. Natáčelo se v okolí Poděbrad se záměrem evokovat prostředí opuštěné zemědělské krajiny amerického středozápadu. Skvěle tomu pomohla kamera Jakuba Mahdala, který se Sebastianem navíc hraje v kapele. Hlavní roli sehrála vynikající herečka Martina Babišová, která nyní vyhrála cenu herečky roku na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. 

Velké období změn nastalo zhruba v období koronaviru, kdy se Sebastian snažil zúročit volný čas a trávil mnoho dní ve studiu. Říká, že napsal pár písniček, ale žádná nebyla ta pravá, a tak začal propadat lehké beznaději. Pak přišel Lipo s Ondřejem Turtákem s instrumentalem a refrénem. „Sedl jsem si do studia a poslal jim zpět nápady na sloky a refrén jsem trošku předělal. Klukům se melodie líbily a Jonáš začal pracovat na textu. Já jsem pak ještě malým textovým kouskem přispěl a společně jsme dali písničku do kupy,“ popisuje tvorbu Sebastian. 

K celkové změně kapely Sebastian se vyjadřuje Lipo, který oceňuje jejich riskantní a sebevědomý krok vstříc dospělému popu: „Každý, kdo se v téhle branži pohybuje delší dobu, tak ví, že udělat takový krok není občas snadný,“ říká Lipo a Sebastian ho doplňuje slovy: „Během těch pár let jsme měli dost času na to přemýšlet o naší práci. Uvědomili jsme si naše chyby a nedostatky a snažili je odstranit. Chceme začít novou etapu a tohle byl první krok k její realizaci. Doufáme v úspěšné singly, které zakončíme tour ve Forum Karlín.“ 


Foto: Radek Kudláček

You may also like...