Senioři z Centra RoSa uspořádali módní přehlídku a vyšli na molo ve stylu „Zlatých šedesátých“

Senioři z Centra RoSa v Praze 8 Kobylisích vyšli  již pošesté na přehlídkové molo. Zralé modelky a modelové předvedli na červeném koberci módu inspirovanou 60. lety s aktuálním bonusem – promenádou v rouškách. Patronkou akce byla herečka Naďa Konvalinková, čestným hostem pak její herecký kolega Martin Písařík.

Na červený koberec vyšli v rytmu hudby z šedesátých let modelky a modelové ve věku mezi 70 a 91 lety. Nejstarší modelkou byla světoznámá psycholožka a obyvatelka RoSy Jiřina Prekopová, která oslaví na podzim 91 let. Na pomyslné molo se vydala také čerstvá devadesátnice Milica Schejbalová.

Patronkou módní přehlídky v RoSe byla herečka Naďa Konvalinková, která vzpomíná na svoje babičky, které jí vychovaly. „Stáří je důležité pro svoji moudrost a zkušenost, takže se na seniory velmi těším. Módu mám ráda, jen potřebuji návrháře, aby mi poradili, protože neumím kombinovat ani sladit oblečení. V běžném životě zůstávám spíš konzervativní,“ upřesňuje Naďa Konvalinková. Módu příliš neřeší její herecký partner a čestný host módní přehlídky Martin Písařík, který prozradil, že nosí pár oblíbených kousků. „Vždy jsem třeba oblečený měsíc jako tremp nebo jachtař,“ usmívá se a dodává: „Nevidím rozdíl mezi seniory a mladými lidmi. Hodně času jsem teď trávil na cestách po Africe. Viděl jsem země, kde jsou tradiční rodiny, které drží pohromadě a mladší se učí od starších a naslouchají jim. Bylo v tom něco velmi správného,“ uzavírá.

Na červený koberec letos vyšli také čtyři modelové. Jedním z nich je dvaasedmdesátiletý Karel Majer, který už navštívil různé módní přehlídky v minulosti jako host. Na mole byl ale poprvé. „I přes svůj věk jsem pozitivní člověk, otevřený všem podobným akcím. Jako nový rezident RoSy jsem byl touto nabídkou spíše poctěný než zaskočený, a velice mě potěšila. Sám preferuji pohodlné oblečení z kvalitních materiálů. Nejraději mám košile s krátkým rukávem a džínsy,“ prozrazuje Karel Majer.

Modely inspirované dobou ´Zlatých šedesátých´ zapůjčila pro módní přehlídku společnost Marks & Spencer. Chybět nebudou profesionální vizážistky Yves Rocher i doprovodný program. V sále Centra RoSa vystoupí se svými písněmi a kytarou herec Martin Písařík. V rámci módní přehlídky se uskutečnila i exhibice v letos typickém módním doplňku – rouškách, které jsou našité pro modelky na míru. Švadlena Jitka Pláničková vybrala látky ve stylu ´Zlatých 60.´ „Stylistka mi dala volnou ruku s výběrem látek a požádala mě, aby byly roušky ve veselých barvách. Šedesátá léta přímo vybízí k puntíku a dalším zajímavým vzorům,” upřesňuje Jitka Pláničková a dodává: „Náhodně jsem objevila, jak vypadaly lékařské roušky v letech minulých a využila jsem vykrojení pod očima, které nebrání výhledu v zorném poli,” uzavírá.

„Léto v RoSe už si neumíme bez módní přehlídky představit. Je to akce otevřená široké veřejnosti a my budeme rádi, když se přijdou lidé podívat, jak se dá využít volný čas naplno a s radostí. To totiž k RoSe patří jako jiné akce, ať už přijdete na přehlídku, do knihovny, na nějakou přednášku nebo dílnu,“ uzavírá Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.

Rezidenci RoSa obývají senioři. Jde o aktivní lidi, kteří chtějí mít na dosah služby v případě, že je potřebují. Kromě toho je rezidence otevřená veřejnosti. V Centru RoSa denně čeká na každého zajímavý program, který zapojí všechny věkové kategorie. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávací programy, zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky, koncerty výstavy… V rezidenci funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace.

Akci poskytl záštitu první místostarosta Prahy 8 Michal Švarc.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz.

You may also like...