Setkání fanoušků modelu VW Bus v roce 2023

Před týdnem byl spuštěn předprodej volných míst na setkání VW Bus Festival 2023 v Hannoveru. Na tento okamžik čekali fanoušci vozů Bulli na celém světě. Značka Volkswagen Užitkové vozy, která akci organizuje, přijala za pouhý jeden týden více než 4000 přihlášek vozidel a to od majitelů jak historických, tak až po aktuální modely VW Bus. Nechybí mezi nimi fanoušci modelu Bulli z Austrálie a USA, kteří chtějí přijet se svými vozy. Volkswagen Užitkové vozy očekává na festivalu, který se uskuteční ve dnech od 23. do 25. června 2023, více než 6000 vozů VW Bus. Společenství fanoušků modelu Bulli je totiž mezinárodní.

Ikonický Bulli

Historie modelu Bulli se začala psát v roce 1950, kdy byl na trh uveden model T1. Díky nově vytvořené třídě automobilů „Bus“ se automobilce Volkswagen podařilo uvést na trh automobil, který existuje v mnoha užitkových variantách. Bulli prokázal své kvality jako mobilní pracoviště, ale současně jako automobil, se kterým lze projet celý svět. Po generace byl tento kultovní automobil srdeční záležitostí svých majitelů a jako věrný průvodce se hluboce integroval do jejich života. Velkou oblibu si získal u hnutí Hippies. Od roku 2021 se vyrábí jeho sedmá generace. Milovníci modelu Bulli se setkávají ve fanklubech a sdílejí své nadšení pro tento všestranný automobil na různých akcích a srazech.

Zbývá už jen třetina míst

Vstupenku si již zakoupili zájemci z více než 25 zemí. Během krátké doby se tak prodaly přibližně dvě třetiny parkovacích míst na hannoverském výstavišti. Lars Krause, člen představenstva odpovědný za prodej a marketing značky Volkswagen Užitkové vozy, k tomu říká: „Tak velký zájem nás opravdu ohromil. Fanoušci vozů Bulli jsou prostě úžasní! Na setkání všech generací modelu VW Bus a jejich věrných obdivovatelů se již velmi těšíme. A samozřejmě i na přivítání nových členů rodiny Bulli – našich nových modelů Multivan a ID. Buzz s elektrickým pohonem.“

Rezervace parkovacího místa probíhá výhradně na webových stránkách festivalu, na adrese www.vw-bus-festival-2023.de. Vstupenku do kempu na třídenní setkání lze pořídit za ceny již od 29 eur. Volkswagen Užitkové vozy očekává, že o víkendu

zavítá na výstaviště v Hannoveru až 100 000 návštěvníků. Prodej jednodenních vstupenek bude zahájen později. Volkswagen Užitkové vozy informuje všechny zájemce o akci VW Bus Festival 2023 na následujících webových stránkách a sociálních sítích:

Oficiální domovská stránka festivalu: www.vw-bus-festival-2023.de, na Facebooku pak facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy.

Bohumil Brejžek
Foto: Volkswagen Užitkové vozy

You may also like...