Shell rozšiřuje portfolio občerstvení o nabídku vegetariánských a veganských jídel

Když hodně cestujeme autem, uděláme občas kompromis v jídle, které si po cestě dáme. Společnost Shell nyní uvádí pod svou značkou Shell Café nové portfolio čerstvých, převážně rostlinných produktů, které doplní stávající sortiment. Nové varianty jejího rychlého občerstvení jsou nutričně vyvážené, lehké a skvěle chutnají. Mezi novinkami nechybí ani bezmasá alternativa k ikonickému hot dogu.

Možnosti zdravějšího stravování na cestách jsou určeny pro všechny cestovatele, kteří chtějí vyzkoušet něco lehkého, a přitom chutného a zdravého, a být za volantem svěží. U novinek z nabídky Shell Café proto převažuje pestrá skladba surovin, jako jsou luštěniny, obilniny, zelenina, ovoce nebo jogurt.

Velká změna začíná malými kroky

Není tajemstvím, že Češi patří v rámci střední Evropy k největším hříšníkům v oblasti stravovacích návyků. Míra nadváhy a obezity, která může být ukazatelem nevhodného příjmu živin v populaci, ve všech věkových skupinách roste. Podle Státního zdravotního ústavu v současnosti nadváhou nebo obezitou trpí více než 60 % Čechů*. Problémem je i vysoká konzumace masa, kterého podle statistik z roku 2022 každý obyvatel ČR v průměru snědl 82,9 kilogramů**. To ovlivňuje negativně nejen zdraví jednotlivců, ale také enormně zatěžuje životní prostředí vysokou uhlíkovou stopou***.

Stačí přitom začít i s drobnými změnami, například ve svém přístupu ke stravování. Není přitom nutné zacházet do extrému, například jeden ze současných trendů – flexitariánství – sice vyznává především rostlinnou stravu, ale akceptuje i občasnou konzumaci kvalitního masa. Společnost Shell proto motivuje řidiče, aby se odhodlali k malému kroku správným směrem, a pomohli tak svému tělu i planetě.


Kompromisy nejsou třeba

Lidé, kteří už maso ze svého jídelníčku buď úplně, nebo zčásti vyřadili, mají zkušenosti s tím, jak náročné stále u nás je stravovat se mimo domov. Proto Shell Café zařadil do svého portfolia hned sedm vegetariánských a veganských novinek. V jeho nabídce nyní milovníci zdravé a lehké stravy najdou chutné misky postavené na potravinách jako falafel, hummus, červená řepa, quinoa, špenát, pečené batáty, ovesné vločky či kokosový jogurt. Jedná se o výživné potraviny bohaté na vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny.

Ani ti, kdo mají rádi chuť masa, nebudou strádat, protože si mohou dopřát oblíbený hot dog nebo nugetky v bezmasé variantě, jejichž skvělá chuť je od běžně dostupných variant prakticky k nerozeznání.

Zdravější jídlo za stejné peníze

Některým lidem brání v přechodu ke zdravějšímu stravování vyšší ceny některých bezmasých produktů. Stále více značek se tak v současnosti snaží dosáhnout toho, aby byly masové a vegetariánské potraviny cenově vyrovnané. „Chceme řidiče povzbudit k tomu, aby na svých cestách aspoň někdy sáhli i po bezmasém občerstvení. Věříme, že budou překvapení nejen jeho vynikající chutí, ale také tím, jak skvěle se budou po lehkém jídle cítit za volantem. Navíc nové produkty jsou cenově srovnatelné s naším tradičním sortimentem. Nejprodávanějším produktem Shell Café je už řadu let hot dog. Jsme rádi, že jednou z novinek je právě jeho rostlinná alternativa,“ řekl Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v Česku a na Slovensku.

Ochutnejte novinku a získejte slevu

Shell podpořil uvedení nových produktů speciální akcí na čerpacích stanicích, která potrvá do 19. května 2024. Pokud si v tomto období stálí zákazníci zakoupí některou z novinek Shell Café, získají bonusové body do programu Shell ClubSmart. Co vyzkoušet jako první? Bude to Poke miska Quinoa & Falafel, Poke miska Quinoa & Batáty, Gourmet Veggie hot dog, Veganské nugetky, Panini s mozzarelou a rajčaty, Smoothie miska s mangem nebo Ovesná miska s ořechy a červeným ovocem?

You may also like...