Síla 5G mění svět a společnost Motorola ho dělá dostupnější

Zavedení 5G připojení přineslo špičkovou technologii do života více spotřebitelů než kdykoliv předtím. Umělá inteligence, virtuální realita, plynulé připojení v reálném čase po celém světě a vylepšené možnosti zabezpečení jsou nyní přístupnější než kdykoliv předtím, přičemž Motorola tyto funkce umístila přímo do rukou spotřebitelů. Společnost Motorola, která má s 5G více skutečných zkušeností než kterýkoli jiný výrobce smartphonů, nadále prosazuje zpřístupňování této technologie za přijatelné ceny.

Společnost Motorola, která je vždy lídrem v mobilním průmyslu, se stala prvním původním výrobcem zařízení (OEM), který má smartphone připravený pro spotřebitele v síti 5G díky jedinečné modulární platformě s moto z a moto mods. Moto z3 bylo prvním zařízením, které tuto technologii vložilo do dlaní spotřebitelů a nabídlo výkon spojení s okolním světem.

Linie inovací se nezastavila pouze při zavedení zařízení s podporou 5G. Společnost Motorola nedávno uvedla na trh všestrannou platformu Ready For, která uživatelům umožňuje skutečně co nejlépe využít výkon a možnosti připojení jejich mobilních telefonů. Ready For umožňuje uživatelům telefonů Motorola používat své telefony jako jádro zážitku podobné desktopu bez potřeby jakýchkoliv proprietárních konektorů, složitých úprav nastavení nebo aktualizací softwaru. Pomocí jednoduchého kabelu USB C na USB C nebo USB C na HDMI mohou uživatelé připojit své telefony k externímu monitoru a usnadnit si tak práci, zábavu a čas s přáteli a rodinou. Pro další vylepšení zážitku lze přidat externí zařízení BluetoothⓇ, jako je myš, klávesnice nebo herní ovladač, nejsou však nutné, protože s funkcí Ready For vaše zařízení může samotné fungovat jako trackpad a jako klávesnice na obrazovce.

Příchod 5G připojení k zákazníkům přinesl i určité výzvy, protože méně než 100 z 800 mobilních operátorů na celém světě je schopno zajistit 5G připojení, stále existuje způsob, jak fungovat, dokud 5G nevyužije svůj plný potenciál. Už to však mění způsob, jakým se spojujeme a spolupracujeme se světem a technologií kolem nás. Společnost Motorola je opět na čele inovací, které jsou průkopníky v reagování na kladené výzvy.

Francois LaFlamme, prezident společnosti Motorola v regionu EMEA, v rozhovoru o zařízeních 5G od společnosti Motorola uvedl: „5G se stává v Evropě dostupnějším každý den. Sítě rozšiřují své pokrytí a operátoři nabízejí plány, které rozšiřují přijetí 5G. Ve společnosti Motorola jsme nesmírně nadšeni, že se můžeme podílet na poskytování zařízení potřebných pro přístup k této vzrušující technologii zákazníkům za dostupnou cenu. Máme dlouhou historii přinášení inovací do zařízení ve všech cenových kategoriích, od nejdostupnějších zařízení až po naše špičkové produkty. Spotřebitelé by neměli „doplácet“ za inovace a my jsme odhodláni pokračovat v naší strategii zpřístupňování špičkových technologií.

Zařízení Motorola 5G fungují v sítích 4G i 5G, takže bez ohledu na to, kde jste nebo co je ve vaší oblasti k dispozici, jste krytí na dnešek a připraveni na zítra. A protože pokrytí 5G se stává stále dostupnějším, Motorola pokračuje ve vývoji zařízení, která jsou schopny tyto sítě podporovat a dodávat výkon pro práci s 5G – čím se stává dostupnější pro dalších spotřebitelů.

Společnost Motorola a společnost Zimperium, globální lídr v oblasti mobilní bezpečnosti, ohlásily partnerství s cílem poskytnout B2B zákazníkům špičkovou ochranu před mobilními hrozbami (MTD) prostřednictvím platformy ThinkShield pro mobilní zařízení. Zabezpečení bylo vždy jádrem toho, co Motorola dělá, a přidáním tohoto Zimperium řešení do portfolia zvyšuje přední světové zabezpečení na firemní úrovni na zařízeních Motorola zabezpečených serverem Thinkshield pro mobilní zařízení.

Protože svět kolem nás je stále více protkávaný technologií, která spojuje body mezi kdysi pevnou fyzickou a digitální propastí, neexistují žádná omezení v tom, co může 5G nabízet nebo kde se dá nasadit. Některé hlavní oblasti, které budou mít okamžité výhody smartphonů s podporou 5G, zahrnují:

• Zábava – vyšší šířka pásma a nižší latence znamená stahování celých filmů během několika sekund, streamování propracovaných online her bez zpoždění a pocit, že jste přímo v místnosti, když se chcete mluvit s blízkými. Nejen to, ale 5G posune technologii virtuální reality (VR) nad rámec stávajících pohlcujících zážitků, aby virtuálně přepravil lidi po celém světě, aby sledovali sportovní události nebo koncerty.
• Gaming – 5G posune hraní na vyšší úroveň podporou streamování, hraní a sdílení v kvalitě podobné konzolím a počítačem na mobilních zařízeních. Díky neustálému nárůstu sdílených herních zážitků budou mít fanoušci i hráči lepší přístup k živým turnajům po celém světě neuvěřitelnou rychlostí.
• Práce na dálku a vzdělávání – Díky zvyšování schopností 5G mobilních zařízení, odblokování většího potenciálu VR a zlepšení konektivity je svět vzdálené práce a školství revoluční. Kolegové se mohou přepravit do zámořských zasedacích místností, studenti mohou komunikovat s okamžiky z historie a může se zlepšit účinnost ve všech oblastech.

5G není pouze další iterací 4G, ale spíše evolucí stávajících dostupných technologií. S využitím dodatečného spektra se 5G spoléhá na novou architekturu anténních prvků na využití technik tvarování paprsku s více vstupy – více výstupy (MIMO). Pro spotřebitele to znamená velmi spolehlivou komunikaci s nízkou latencí (URLLC), která je základem toho, co dělá z 5G takovou průkopnickou technologii. URLLC je nezbytný pro udržování spojení mezi zařízeními v 5G síti v reálném čase a je to, co chirurgovi umožní na dálku operovat pacienta s viděním v reálném čase z jiného místa. Je to naprostá spolehlivost sítě a rychlost připojení, které umožňují tyto implementace dokonce zohlednit.

Tento vývoj přináší možnost vytvořit svět s větší konektivitou a úplným resetováním toho, co je možné, ale i toho, co se vyžaduje od zařízení poskytujícího 5G připojení, ve srovnání se 4G nebo 4G LTE. Společnost Motorola tyto problémy objevila jako první a jako první začala pracovat na přizpůsobení se těmto novým výzvám: zvýšené požadavky na baterii, větší bezpečnostní potenciál a přizpůsobení infrastruktury operátorů. Tyto výzvy omezily ostatní značky na 5G pouze pro vlajkové lodě, avšak ve společnosti Motorola duch inovace a zpřístupňování technologie umožnil společnosti Motorola dodávat řešení 5G pro všechny, ve vlajkových lodích razr 5G a Motorola edge + a naposledy v historii – při oblíbené rodině moto g se smartphony moto g 5G a moto g 5G Plus.

Společnost Motorola byla první značkou, která přinesla technologii 5G do dlaně spotřebitelů a první, která pochopila výzvy i potenciál této technologie. Když se svět bude nadále přizpůsobovat této nově získané flexibilitě, bude společnost Motorola nadále stát v čele porozumění a nasazení této technologie.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...