Sklárna Ajeto vyrobila hlavní trofej, 120 skleněných medailí a 12 menších trofejí pro závod Battle of the Teams

Lindavská sklárna Ajeto, patřící do skupiny české sklářské a designérské společnosti LASVIT, navrhla a vyrobila unikátní trofej symbolizující jednotu týmu. Ta vznikla na míru pro pražský maratonský závod Battle of the Teams a domů si ji odnese pouze jeden vítězný tým. Skláři v Ajetu kromě toho pro závodníky vyrobili také 120 skleněných medailí a 12 menších trofejí pro jednotlivé nejrychlejší běžce. 

Jednota týmu byla hlavní inspirací pro výrobu trofeje na pražský běžecký závod Battle of the Teams, který je letos pořádán běžeckou organizací RunCzech. „Běžecké závody jsou většinou individuální, ale v Battle of the Teams bojují všichni za tým. Už to není každý sám za sebe. Závodníci chtějí dosáhnout co nejlepšího výsledku, který pomůže jejich týmu. Týmovost, což je mimochodem i jedna z hodnot LASVITu, nás všechny žene za společným úspěchem. Jednota, síla a robustnost, to jsou společné jmenovatele týmu i naší trofeje. Každý článek – jednotlivec – je velmi důležitý a pokud jeden vypadne, naruší se křehká kostra týmu. A tak je to i se sklem. Skleněná trofej pro tento závod je sice masivní, ale současně také velmi křehká,“ říká Marek Effmert, světová ikona sklářství a designér trofeje, který aktuálně působí ve sklárně Ajeto v Lindavě.  

„Je pro nás obrovská čest, že právě tak významná společnost jako je LASVIT se rozhodla podpořit právě náš týmový závod The Battle of the Teams. Tato akce je speciální v tom, že právě slavnostní předávání trofejí nebude pouze v individuálním duchu, ale i v tom týmovém, jelikož vítězný tým dostane jednu společnou krásnou trofej, která zůstane památkou nejenom na samotný závod, ale i na společnou atmosféru, kterou při přípravách a samotném závodu všichni účastníci zažili,“ dodává Tomáš Coufal z organizačního výboru společnosti RunCzech.  

Trofej pro Battle of the Teams váží kolem deseti kilogramů a je zhruba 35 cm vysoká. Skláři pro běžecký závod připravili i sto dvacet originálních skleněných medailí a dvanáct menších  trofejí, které si odnesou první tři čeští běžci (v kategorii mužů i žen) a také první tři závodníci celkově (ženy i muži).   

Novoborská sklářská a designérská společnost LASVIT podporuje sport dlouhodobě. „Sklárna Ajeto letos vyrábí trofeje RunCzech už poněkolikáté v řadě. Vedle běžeckých závodů naše sklárna v minulosti vytvářela trofeje také pro světové tenisové turnaje, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Rovněž v naší sklárně Ajeto vyrábíme trofeje pro nejtěžší cyklistický závod na světě Tour de France, podporujeme Český olympijský výbor a například v minulém měsíci jsme dodávali trofeje pro mezinárodní parkurový závod ve Velké Chuchli,“ říká Leon Jakimič, majitel a prezident společnosti LASVIT.

Světoznámá sklárna Ajeto v Lindavě se nachází v místě pokládaném za jedno z nejvýznamnějších center sklářské výroby na světě. Sklárna je přístupná i veřejnosti, ve všední dny zde návštěvníci mohou pozorovat sklářské mistry při jejich práci a vydat se na exkurzi po výrobních prostorách. V přilehlé Sklářské krčmě, která se 1. června dočká znovuotevření, se mohou návštěvníci nejen občerstvit, ale i si sami pod vedením zkušených sklářů na vlastní kůži vyzkoušet foukání skla.

LASVIT je česká sklářská a designérská společnost, která se zaměřuje na světelné instalace na zakázku a kolekce svítidel, nápojového a dekorativního skla. Už od založení v roce 2007 se LASVIT drží své mise přinášet krásu a kus Česka klientům z celého světa, a tak inspirovat svět.

You may also like...