Sklepení Domu U Kamenného zvonu rozsvítí projekt Light Underground a Vladivojna La Chia v představení POD PRAHY

Středověké klenby sklepení Domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí tento týden znovu rozsvítí projekt Galerie hlavního města Prahy Light Underground. Představení, které propojí hudbu, světlo a pohyb, tentokrát připravuje skladatelka, textařka a zpěvačka Vladivojna La Chia, tanečnice a choreografka Nataša Novotná a světelná designérka Pavla Beranová. Jejich novou performance, která má název POD PRAHY, mohou diváci zhlédnout 29., 30. a 31. července, pokaždé od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin.

„Náš příběh je spředen z pohybu, hudby a světla. V prostoru, kam vnější svět vstupuje jen občas. Neznámý i povědomý. Stačí sestoupit pár schodů a provedeme vás místem, které stojí po staletí, ale v každé vteřině je jedinečné,“ popisují svou práci autorky. Vladivojna La Chia pro tuto nevšední příležitost zkomponovala novou hudbu, k níž napsala i text a během představení bude zpívat živě.

„Jsem ráda, že se Vladivojna La Chia, kterou mimochodem s tanečnicí Natašou Novotnou seznámil režisér Jan Hřebejk, třetího projektu tanečně-světelné série Light Underground s názvem POD PRAHY účastní,” říká kurátorka Sandra Baborovská. „Během představení, na němž Nataša Novotná a Vladivojna La Chia pracují společně se světelnou designérkou Pavlou Beranovou, se divák dostane do ‚jiného‘ světa, do světa za naší běžnou realitou… do sklepení středověkého Domu U Kamenného zvonu, kde se údajně narodil Karel IV.”

Komorní taneční představení zaměřená na světlo a pohyb, v rámci nichž se postupně představují čtyři skupiny umělců – tanečníci, light designéři a hudebníci, probíhají v pravidelném rytmu již od poloviny července. Jsou součástí programu Umění pro město, který v roce 2020 nově zahrnuje i realizace dočasných intervencí a projektů v pražském veřejném prostoru.

Další informace o projektu a jeho autorech:

www.ghmp.cz/news-506/
www.umenipromesto.eu/prispevky/2-light-underground
www.facebook.com/umenipromesto
www.instagram.com/umenipromesto

POD PRAHY

Choreografie a tanec: Nataša Novotná
Světelný design: Pavla Beranová
Hudba: Vladivojna La Chia
29., 30. a 31. července 2020 od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin

Galerie hlavního města Prahy, Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, Praha 1

Kurátorka: Sandra Baborovská
Projekt vznikl jako součást programu Umění pro město.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...