ŠKODA AUTO obnovuje výrobu modelu ENYAQ iV

Po několikatýdenním přerušení obnovila společnost ŠKODA AUTO výrobu modelu ENYAQ iV. Zpočátku bude z linek sjíždět zhruba 1 000 vozů týdně, kapacita se však bude postupně navyšovat. Důvodem pro přerušení výroby byly omezené dodávky kabelových svazků od dodavatelů z Ukrajiny. 

Společnost ŠKODA AUTO ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi obnovila výrobu plně elektrického SUV modelu ENYAQ iV. Kvůli omezeným dodávkám kabelových svazků bylo nutné produkci na několik týdnů přerušit.

Nyní jsou dodávky potřebných dílů opět zajištěné a výrobu je možné obnovit. Dlouhodobým cílem společnosti ŠKODA AUTO je zachování plné výrobní kapacity. To ovšem závisí na dostupnosti dílů, přičemž další vývoj v tuto chvíli nelze předpovídat.

Po obnovení výroby se počítá s týdenní kapacitou 1 000 vozů ENYAQ iV a tato úroveň se bude během následujících dvou měsíců postupně navyšovat. V dlouhodobém horizontu se v závodě v Mladé Boleslavi denně vyrobí až 370 vozů ENYAQ iV a ENYAQ COUPÉ iV.

První SUV značky ŠKODA s plně elektrickým pohonem představuje pro českou automobilku zatím největší krok v realizaci své strategie elektromobility. ENYAQ iV vychází z modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Vůz vzniká v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a je tak jediným modelem na bázi MEB v Evropě, který se vyrábí mimo Německo. Automobilka kvůli modelu ENYAQ iV přebudovala stávající linku a upravila ji i pro potřeby vozů kategorie MEB. Díky tomu zde – jako v jediném evropském závodě koncernu Volkswagen – probíhá současně výroba automobilů se spalovacími motory (na modulární platformě MQB) a elektromotory (na platformě MEB). Ze stejné linky tak vedle plně elektrického SUV sjíždí i nejprodávanější model OCTAVIA.

Foto: Škoda Auto

You may also like...